Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Naszego Urwisa

Pierwsze 6 tygodni

brak zdjęcia Kiedy przejść z karmienia piersią na mleko modyfikowane?

Decydując się na przejście z karmienia piersią na karmienie mlekiem modyfikowanym warto się skonsultować z lekarzem, który doradzi w wyborze odpowiedniego produktu. Przed podjęciem takiej decyzji, również warto wiedzieć czym jest mleko modyfikowane i czym może się różnić od mleka mamy.


Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest tworzone na bazie mleka krowiego, a jego skład jest dopasowywany w ten sposób by zawierało dużo tłuszczów roślinnych, enzymów, probiotyków i witamin, które wspierają rozwój organizmu niemowlęcia w ten sam sposób co i mleko matki. Mleko tego typu mam prawie zerowe właściwości alergizujące, co pozwala na spożywanie go nawet przez alergików, oraz nie zawiera żadnych konserwantów, barwników czy też glutenu. Dzięki modyfikacjom często mleko modyfikowane posiada więcej witamin niż mleko matki, co pozytywnie wpływa na zdrowie dziecka.

 

Wybór mleka modyfikowanego

Zacząć trzeba od wyboru właściwego mleka. Producenci często w swoich ofertach posiadają mleka przygotowane dla konkretnych grup wiekowych, a także mleka mogą się różnić swoim składem w zależności od zapotrzebowania organizmu niemowlaka. Jak i każdy inny produkt spożywczy, mleka różnią się smakowo i niechęć do butelki może być pomylona z po prostu niepasującym dziecku smakiem danego mleka. Żeby uniknąć takiej sytuacji, można zakupić kilka różnych produktów i zobaczyć jak dziecko reaguje na nie.

 

Karmienie dziecka mlekiem - od piersi do butelki

Przed rozpoczęciem całego procesu przejścia trzeba także pamiętać o tym, że choć dziecko jest przyzwyczajone do ssania mleka, smoczek może stanowić dla niego problem. Właśnie dlatego warto podejść do wyboru smoczka tak samo jak i do wyboru mleka, kupić kilka różnych i zobaczyć, który dla waszego niemowlaka będzie wygodniejszy.

Gdy wybór akcesoriów i mleka został dokonany, przychodzi czas na zmianę. Proces przejścia od karmienia piersią do karmienia buteleczką nie jest kwestią jednego dnia i dla dziecka znacznie lepiej jeśli on będzie robiony powoli i stopniowo. Krok po kroku zmniejszać ilość mleka matki i zwiększać karmienia mlekiem modyfikowanym. Jest to jednak tylko jedno z zdań. Wiele mam, które zmieniały sposób karmienia z piersi na buteleczkę, twierdzą, że szybkie przejście jest lepszym rozwiązaniem niż stopniowa zmiana.

brak zdjęcia Woda na Start dla Matki i Dziecka

Organizm człowieka to bardzo złożony system. Aby wszystkie komórki i narządy mogły prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiedniej ilości wody. Zapotrzebowanie na nią zależy m.in. od wieku, masy ciała, płci czy stanu fizycznego. Dbanie o odpowiednie nawodnienie jest niezwykle istotne w przypadku kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz małych dzieci. Grupy te są bowiem szczególnie wrażliwe na zagrożenia związane z odwodnieniem. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka, warto przypomnieć o tym, że picie wody powinno stać się podstawowym elementem codziennej diety wszystkich mam oraz ich pociech.

brak zdjęcia Jak pupa niemowlaka - czym pielęgnować dziecięcą skórę?

Skóra dziecka różni się w znacznym stopniu od skóry dorosłego. Niemowlęta mają bardzo cienki i delikatny naskórek, który nie chroni ich dostatecznie przed podrażnieniami oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z wiekiem wzrasta u dzieci odporność na uszkodzenia naskórka, to jednak nie oznacza, że jego pielęgnacja jest mniej wymagająca. Jak zatem odpowiednio chronić skórę niemowlaka i nieco starszych dzieci?

brak zdjęcia Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka

Pojawienie się w naszym domu dziecka to niejednokrotnie konieczność zrobienia remontu i przygotowania pokoju lub chociaż kącika dla dziecka. Najważniejsze miejsce zajmuje łóżeczko, a w nim to, co niezbędne: pościel dla niemowląt.

brak zdjęcia Jak rozwija się dziecko? Psychika malucha w pierwszych 6 tygodniach życia

Wielu rodziców nie mniej niż rozwojem fizycznym, interesuje się rozwojem psychicznym swojego malucha. Trudno zresztą oddzielić ciało od psychiki i emocji, szczególnie w przypadku noworodka, ponieważ te dwie sfery wciąż na siebie wpływają. To, jakie zdolności posiada mały organizm, jakie ma odruchy i na jakie bodźce reaguje, równie często wiąże się z rozwojem mózgu, co na przykład mięśni czy kości.

brak zdjęcia Jak rozwija się dziecko? Ciało malucha w pierwszych 6 tygodniach

W ciąży lub zaraz po narodzinach dziecka rodzice zastanawiają się intensywnie nad tym jak wygląda rozwój maluch a w jego pierwszych tygodniach życia. Jak kształtuje się jego cechy fizyczne i jakie ma odruchy? Jak reaguje na to co dzieje się wokół niego? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na właśnie te pytania.

brak zdjęcia Mam półtora miesiąca i wiele już potrafię!

Sześciotygodniowe niemowlę dysponuje już pokaźnym asortymentem umiejętności dzięki czemu rodzice nieco mniej się martwię o tę wcale już nie tak kruchą i nieprzewidywalna istotkę. Mogą się wreszcie cieszyć z pierwszych udanych prób nawiązania z małym urwisem pierwszych świadomych kontaktów.

Zapytań: 9, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin