Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Naszego Urwisa

Pierwsze 6 tygodni

brak zdjęcia Woda na Start dla Matki i Dziecka

Organizm człowieka to bardzo złożony system. Aby wszystkie komórki i narządy mogły prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiedniej ilości wody. Zapotrzebowanie na nią zależy m.in. od wieku, masy ciała, płci czy stanu fizycznego. Dbanie o odpowiednie nawodnienie jest niezwykle istotne w przypadku kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz małych dzieci. Grupy te są bowiem szczególnie wrażliwe na zagrożenia związane z odwodnieniem. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka, warto przypomnieć o tym, że picie wody powinno stać się podstawowym elementem codziennej diety wszystkich mam oraz ich pociech.

brak zdjęcia Jak pupa niemowlaka - czym pielęgnować dziecięcą skórę?

Skóra dziecka różni się w znacznym stopniu od skóry dorosłego. Niemowlęta mają bardzo cienki i delikatny naskórek, który nie chroni ich dostatecznie przed podrażnieniami oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z wiekiem wzrasta u dzieci odporność na uszkodzenia naskórka, to jednak nie oznacza, że jego pielęgnacja jest mniej wymagająca. Jak zatem odpowiednio chronić skórę niemowlaka i nieco starszych dzieci?

brak zdjęcia Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka

Pojawienie się w naszym domu dziecka to niejednokrotnie konieczność zrobienia remontu i przygotowania pokoju lub chociaż kącika dla dziecka. Najważniejsze miejsce zajmuje łóżeczko, a w nim to, co niezbędne: pościel dla niemowląt.

brak zdjęcia Jak rozwija się dziecko? Psychika malucha w pierwszych 6 tygodniach życia

Wielu rodziców nie mniej niż rozwojem fizycznym, interesuje się rozwojem psychicznym swojego malucha. Trudno zresztą oddzielić ciało od psychiki i emocji, szczególnie w przypadku noworodka, ponieważ te dwie sfery wciąż na siebie wpływają. To, jakie zdolności posiada mały organizm, jakie ma odruchy i na jakie bodźce reaguje, równie często wiąże się z rozwojem mózgu, co na przykład mięśni czy kości.

brak zdjęcia Jak rozwija się dziecko? Ciało malucha w pierwszych 6 tygodniach

W ciąży lub zaraz po narodzinach dziecka rodzice zastanawiają się intensywnie nad tym jak wygląda rozwój maluch a w jego pierwszych tygodniach życia. Jak kształtuje się jego cechy fizyczne i jakie ma odruchy? Jak reaguje na to co dzieje się wokół niego? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na właśnie te pytania.

brak zdjęcia Mam półtora miesiąca i wiele już potrafię!

Sześciotygodniowe niemowlę dysponuje już pokaźnym asortymentem umiejętności dzięki czemu rodzice nieco mniej się martwię o tę wcale już nie tak kruchą i nieprzewidywalna istotkę. Mogą się wreszcie cieszyć z pierwszych udanych prób nawiązania z małym urwisem pierwszych świadomych kontaktów.

Zapytań: 9, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net