Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Naszego Urwisa

Kącik taty

brak zdjęcia Tata i ciąża

To, że kobieta w stanie błogosławionym przybiera na wadze z każdym miesiącem, zamartwia się o stan zdrowia dziecka i o to, jak sprosta swoim obowiązkom, uważamy za oczywiste i normalne. Jednak skupieni na matce, często zapominamy o tym, że maluch będzie (w większości przypadków) pod opieką obojga rodziców, i że mężczyźni również bardzo silnie fizycznie i emocjonalnie reagują na wiadomość o ty, że pojawi się nowy członek rodziny.

brak zdjęcia Super tata na Dzień Ojca

Bliskość ojca z małym dzieckiem jest szczególnie ważna jeśli zależy mu na budowaniu silnej więzi emocjonalnej i podstaw dobrych relacji na przyszłość. To właśnie od tego ile czasu spędza się z kilkunastomiesięcznym czy kilkuletnim maluchem, zależy czy ojciec i syn lub córka będą się dobrze rozumieli i zwyczajnie lubili gdy dziecko będzie miało kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Takie okazje jak zbliżający się właśnie Dzień Ojca (już 23 czwerca!) uświadamiają wszystkim jak ważna jest rola taty w naszym życiu, dlatego Nasz Urwis podpowiada co może robić tata z maluchem od święta oraz przy każdej innej okazji, tak by wspólnie spędzony czas był dla nich obu zupełnie wyjątkowy.

brak zdjęcia Rola taty w wychowaniu małego urwisa

Dla pełnego rozwoju i zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego, dziecko potrzebuje obojga rodziców. Jest to dla niego sytuacja optymalna (oczywiście nie bierzemy pod uwagę samotnego macierzyństwa czy rozbitych rodzin gdzie warunki z konieczności są inne), dlatego też warto się zastanowić nad zwiększaniem udziału tatusiów w wychowaniu dzieci.

brak zdjęcia Jak właściwie obchodzić się z wózkiem?

Nawet jeśli to nie ty na co dzień zabierasz wasze dziecko na obowiązkowy spacer, to z pewnością właśnie od ciebie oczekuje się, że pojazd waszej pociechy będzie zawsze sprawny i w idealnym stanie. Jeśli to ty wybrałeś lub choćby tylko pomogłeś w zakupie wózka, to wiesz jak ważna to rzecz nie tylko dla maleństwa, ale także dla jego matki. Dobry wózek chroni dziecko przed zimnem, słońcem i wiatrem, zapewniając dziecku komfort i bezpieczeństwo. Jego specjalnie skonstruowane koła ułatwiają natomiast mamie poruszanie się po czasem bardzo wyboistych polskich chodnikach i ścieżkach spacerowych, a solidna koszykowa półka pod wózkiem pozwala jej jeszcze na zapakowanie robionych przy okazji zakupów oraz niezbędnych akcesoriów dziecięcych. Nic więc dziwnego, że nienagannie sprawny wózek jest w pierwszych miesiącach życia niemal centrum życia matki i dziecka.

brak zdjęcia W czym możesz pomóc?

Przede wszystkim z chwilą, w której dowiedziałeś się, że będziecie mieli dziecko, nie powinieneś swojego udziału w opiece nad dzieckiem i jego matka traktować jako ,,pomocy” (czyli, że czasem coś pomożesz, dołożysz swój niewielki wkład), ale jako pełnoetatowe zadanie, do którego z racji ojcostwa jesteś zobowiązany i, wbrew wszelkim obawom, masz do tego pełne kwalifikacje. W naszym kraju wciąż zbyt wielu mężczyzn uważa, że rodzicielstwo to głównie sprawa ich żony lub partnerki, a oni powinni trzymać się od tej całej mleczno-pieluszkowej afery z daleka żeby nie przeszkadzać, albo nie uszkodzić dziecka.

Zapytań: 9, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net