Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Naszego Urwisa

Kącik mamy

brak zdjęcia Praca z domu – coś dla młodej mamy!

Satysfakcjonująca, zarówno pod względem psychicznym, jak i finansowym, kariera zawodowa wydaje się obecnie czymś nieosiągalnym dla kobiet mających małe dzieci. Czy rzeczywiście muszą się one pożegnać z karierą przynajmniej na te lata, kiedy maluchy są w domu, czy może jest jakieś wyjście pozwalające na bycie zarówno dobrą mamą, jak i kobietą sukcesu?

brak zdjęcia Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne? Dowiedz się więcej o właściwej pielęgnacji i koloryzacji włosów

Kobieta w każdej sytuacji pragnie czuć się zadbana i atrakcyjna. Przyszła mama również! Okres ciąży to czas wielu zmian, jakie dokonują się w jej ciele. Silna burza hormonów nie zawsze pozytywnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Podpowiadamy więc jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja oraz bezpieczna koloryzacja włosów w ciąży! Dzięki temu każda przyszła mama zachowa piękną fryzurę i doskonały wygląd.

brak zdjęcia Nietrzymanie moczu i inne problemy intymne po porodzie

Narodziny dziecka to największa radość w życiu rodziców, którą jednak bardzo często mogą przysłonić liczne problemy zdrowotne nie tylko maleństwa, ale także jego matki. Co prawda, dzięki polepszającej się medycznej opiece okołoporodowej zmniejsza się liczba poważnych schorzeń i dolegliwości, mogących być zagrożeniem dla życia młodych matek, jednak nadal bardzo wiele jest mniejszych ,,spraw intymnych”. Przez takie dolegliwości jak nietrzymanie moczu, dyskomfort w okolicach intymnych czy obniżanie się pochwy, kobiety maja poważne problemy z powrotem do zwykłych aktywności sprzed ciąży, w tym także do współżycia z partnerem.

brak zdjęcia Mamo, dbaj o kręgosłup!

Jedną z najbardziej przykrych stron ciąży są bardzo częste kłopoty z kręgosłupem, które często przechodzą w trwałe dolegliwości, nękające kobiety przez wiele lat. Nie da się ukryć, że macierzyństwo jest dla kobiecego ciała dużym wysiłkiem, a największy ciężar ciąży unosi właśnie kręgosłup, który dźwiga wszystkie dodatkowe kilogramy. Oprócz sporego obciążenia, wpływającego na kobiecą postawę i wywołującego częste bóle pleców, które ustępują po odpoczynku, najczęstszym problemem matek jest rwa kulszowa.

brak zdjęcia Kiedy mamie jest smutno

O tym, że hormony mają ogromny wpływ na samopoczucie kobiet, można łatwo się przekonać obserwując zachowanie wielu pań przed i podczas menstruacji. Comiesięczne wahania hormonalne są sprawcą zespołu napięcia przedmiesiączkowego (czyli słynnego PMS) oraz obniżenia nastroju podczas pierwszych dni okresu. Nic więc dziwnego, że po ciąży, gdy kobiecy organizm przechodzi prawdziwą burzę hormonalną, emocjonalne skutki uboczne działania hormonów płciowych mogą być dla kobiet naprawdę ciężkie.

brak zdjęcia Kwas foliowy niezbędny nie tylko przed ciążą

Większość kobiet w Polsce jest świadoma tego, że jeszcze przed zajściem w ciążę powinny przez kilka miesięcy zażywać odpowiednie dawki kwasu foliowego, czyli witaminy B9. Lekarze ginekolodzy, oraz wiele źródeł książkowych i prasowych, skutecznie przekazują informacje o zgubnych skutkach, jakie dla zdrowia rozwijającego się w brzuchu dziecka może mieć niedobór tej ważnej substancji. Niewiele jednak osób wie, że podczas ciąży także należy uzupełniać poziom kwasu foliowego, a także o tym, że niezależnie od płci i wieku (tak, także nie będąc ciężarną kobietą) możemy cierpieć na jego groźne dla zdrowia niedobory.

brak zdjęcia Pociążowe kilogramy

Jeśli niedawno urodziłaś dziecko i nie jesteś jedną z tych super mam, które kurczą się w błyskawicznym tempie i po porodzie ważą mniej niż przed, to prawdopodobnie bardzo stresujesz się swoimi nadliczbowymi kilogramami. Frustrację młodych mam mogą dodatkowo potęgować modelki i aktorki z kolorowych czasopism, które chwalą się atletycznymi (lub anorektycznymi) kształtami już w dwa tygodnie po rozwiązaniu. Nie przejmuj się tym, ponieważ to tylko fikcja fotoshopa i efekt pracy drogich dietetyków i trenerów. Kierując się naszymi radami w naturalny sposób odzyskasz dobre mniemanie o swoim wyglądzie.

brak zdjęcia Co powinna jeść karmiąca mama?

Oprócz typowych problemów świeżo upieczonych mam dotyczących na przykład bolących piersi, zbyt małej ilości pokarmu oraz tego, że noworodek czy niemowlę je niechętnie, do największych zmartwień karmiących kobiet należy ich dieta. Lekarze i dietetycy przekonują jednak, że podczas laktacji wcale nie trzeba sobie wszystkiego odmawiać, a odstawienie jakiegoś produktu powinno nastąpić dopiero w przypadku wystąpienia alergii u malucha.

brak zdjęcia Sekrety modnej mamy

Dawniej ukrywające się pod warstwami workowatych sukienek ciążowych lub w rozciągniętych dresach, dziś przyszłe i świeżo upieczone mamy już wiedzą, że odmienny stan i nowe obowiązki to nie powód by rezygnować ze swej kobiecości. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki Nasz Urwis podpowiada jak sprawić by kobiety, niezależnie od stanu, czuły się piękne i zadbane w swoich ubraniach.

brak zdjęcia Karmienie piersią a powrót mamy do pracy

Wiele młodych mam staje codziennie przed tym poważnym dylematem. Chcą by ich dziecko jak najdłużej piło naturalne mleko, a jednocześnie chcą (lub muszą) jak najszybciej wrócić do pracy. Opcja ze sztucznymi odżywkami, odciąganiem pokarmu z piersi i z karmieniem butelką, wydaje się szczególnie trudna, zwłaszcza w przypadku niemowląt, które nigdy nie miały w buzi smoczka. Jest jednak kilka sposobów by ułatwić mamie i dziecku przejście tej pokarmowej rewolucji.

brak zdjęcia Zadbaj o siebie po porodzie

Większości świeżo upieczonych mam sugestie by nieco zadbały o swój wygląd i dobre samopoczucie wydają się wprost obraźliwe lub czysto abstrakcyjne. Kobiety pod wpływem uwalnianych podczas ciąży i porodu hormonów nawiązują bardzo silną więź ze swoim maleństwem, a skutkiem ubocznym tego zjawiska jest bezinteresowne oddanie potrzebom nowej istoty ludzkiej i zapominanie przy tym zupełnie o sobie.

brak zdjęcia Higiena intymna po porodzie

W czasie połogu, trwającego zazwyczaj sześć tygodni od porodu, ciało kobiety stara się wrócić do formy sprzed ciąży. Jest to szczególny moment dla zdrowia wszystkich matek, w którym powinny one szczególnie skupić się na zapewnieniu swoim okolicom intymnym właściwej higieny.

Zapytań: 9, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin