Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Naszego Urwisa

Jedzenie

brak zdjęcia Tłusty Czwartek z maluchem

Tłusty Czwartek to zdecydowanie ulubione święto nie tylko małych, ale i dużych łasuchów. Możliwość objadania się słodkościami przez cały dzień szczególnie przemawia do dziecięcego apetytu i wyobraźni, dlatego właśnie Nasz Urwis podpowiada, co zrobić aby ten dzień był równie przyjemny dla rodziców co dla dzieci, oraz by jeszcze długo towarzyszyły nam miłe wspomnienia z nim związane.

brak zdjęcia Dania z dyni dla malucha

Od kilku lat warzywa dyniowate, czyli kabaczki, cukinie i dynie, zyskują coraz większą popularność na polskich stołach. Dania z dyni i jej pokrewnych warzyw są szczególnie polecane dla dzieci ze względu na bogactwo składników odżywczych, szczególnie potrzebnych na wczesnym etapie rozwoju. Warzywa te zawierają dużo karotenu (pomarańczowe odmiany), a także witaminę C oraz witaminy B. Warto więc się nimi zainteresować, szczególnie, że są niedrogie, a sezon na nie trwa naprawdę długo.

brak zdjęcia Letni jadłospis malucha

Wakacyjne miesiące to wspaniały okres dla wszystkich małych smakoszy, a także dla rodziców dzieci troszczących się o zapewnienie im wszystkich niezbędnych dla zdrowia witamin i mikroelementów. To właśnie w lipcu i sierpniu możemy komponować najzdrowsze posiłki, składające się z sezonowych warzyw i owoców, które w dodatku teraz zawierają najmniej chemii, a do tego są stosunkowo tanie. Wykorzystajmy w pełni te kulinarne możliwości i codziennie zaproponujmy dziecku coś pysznego i zdrowego. Wiadomo przecież, że to co dostarczymy młodemu organizmowi w pierwszych latach życia, może mieć ogromny wpływ na jego późniejszą kondycję.

brak zdjęcia Kasza - podstawa diety twojego urwisa

Dietetycy już od dawna przekonują nas, że kasze oraz inne wartościowe produkty zbożowe, powinny stanowić największą część diety osób w każdym wieku. Ich szczególne walory smakowe i zdrowotne, a także duża różnorodność, sprawiają, że jest to wprost idealny pokarm dla dzieci, który można podawać nawet niemowlakom przed ukończeniem szóstego miesiąca życia. Jedynym warunkiem jest właściwy wybór rodzaju kaszy oraz odpowiednie jej przygotowanie.

brak zdjęcia Pierwsze jajko małego urwisa

Zbliżają się Święta Wielkanocne i wielu rodziców zadaje sobie w związku z tym pytanie czy ich dziecko może już jeść jajka, czy lepiej jeszcze z tym poczekać. Chcielibyśmy z jednej strony by nasz maluch otrzymywał wszelkie potrzebne, urozmaicone składniki odżywcze, a jajko jest ich przecież pełne, lecz z drugiej strony obawiamy się o zdrowie pociechy, bo przecież jajka to jedne z najpowszechniejszych alergenów.

brak zdjęcia Kiedy niemowlę potrzebuje probiotyku?

Do probiotyków zaliczamy te produkty spożywcze, które zawierają tzw. dobre bakterie, czyli pożyteczne mikroorganizmy pozytywnie wpływające na ludzka florę jelitową. Takie bakterie możemy znaleźć w ukwaszonych produktach mlecznych, takich jak jogurty, kefiry i maślanki, posiadające szczepy organizmów, których dobroczynny wpływ na nasz organizm został udowodniony naukowo.

brak zdjęcia Problem z małym niejadkiem

Coraz większa liczba rodziców uskarża się na to, że wychowuje małego niejadka. Wielu ojcom i matkom wydaje się, że jeżeli ich dziecko nie zajda z apetytem absolutnie wszystkiego co położy się mu na talerzu, to z pewnością jest na coś chore, albo zaraz zachoruje z powodu niedoboru jakiś ważnych składników pokarmowych. Tymczasem wina za to, że niektóre dzieci są po prostu niejadkami, albo, że nie odżywiają się właściwie (na przykład głównie słodyczami) leży w całości po stronie nadopiekuńczych lub niedoinformowanych rodziców. Oto kilka porad dotyczących tego jak z powodzeniem wychować smakosza, lubiącego zdrowe i pożywne dania

brak zdjęcia Wprowadzanie pokarmów stałych do diety małego łasucha

Większość rodziców rozumie, że od tego jak będzie wyglądała dieta ich dziecka w pierwszych lata życia, będzie zależało jego przyszłe zdrowie, jednak ciągle jeszcze zbyt wiele osób podaje swoim pociechom właściwe i zdrowe pokarmy w niewłaściwy sposób.

brak zdjęcia Pierwsze jarzyny niemowlaka

Jeśli jesteś mamą karmiącą dziecko piersią to nie musisz się spieszyć z wprowadzaniem warzyw do diety swojego malucha, ponieważ wraz z twoim pokarmem otrzymuje on najbardziej mu potrzebne składniki mineralne, białko i witaminy. Spokojnie możesz rozpocząć przygodę z jarzynami od szóstego miesiąca życia dziecka. W przypadku rodziców karmiących dzieci mlekiem modyfikowanym, zalecenia dietetyczne podają, że już od 5 miesiąca mogą oni wprowadzić do jadłospisu małego smakosza warzywa.

Zapytań: 9, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net