Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Załóż konto maluchowi

Artykuł nr 77 utworzony: 06.06.2013, 09:33

W wielu publikacjach prasowych z okazji Dnia Dziecka, prawdopodobnie z powodu panującego kryzysu ekonomicznego, można było przeczytać o tym, jak skutecznie nauczyć potomka oszczędnego stylu życia. Kluczem do tego zadania okazuje się powierzanie dziecku od małego niewielkich sum pieniędzy i pozwalanie mu na samodzielną naukę gospodarności, oczywiście pod czujnym okiem rodziców. Już niedługo oszczędzanie będzie mogło być dla naszych urwisów jeszcze atrakcyjniejsze i bardziej opłacalne, ponieważ banki szykują się do udostępnienia oferty kont dla najmłodszych.

Na planowanych kontach dziecko za pośrednictwem Internetu będzie mogło samodzielnie stworzyć plan oszczędzania oraz ustalić datę, do kiedy konkretna suma ma być zebrana. Taki mini plan finansowy daje dziecku nie tylko nielada motywację do codziennych oszczędności, ale także pozwala mu na naukę podstaw ekonomii. Na kontach mają być dostępne osobne skrytki-skarbonki, dzięki czemu mały klient banku będzie mógł oszczędzać jednocześnie na różne cele. Do wyobraźni maluchów mogą także przemawiać odsetki doliczane co miesiąc jak na ,,kontach dla dorosłych”. By dzieci chętniej korzystały z internetowych usług banku (jak w przypadku nowej wersji SKO wprowadzonej już przez PKO) poszczególne elementy graficzne będą zapewne w większości przypominać kreskówkowe rysunki, a każdej operacji na koncie towarzyszyć będzie zabawny i z pewnością zachęcający dźwięk, jak ma to miejsce właśnie w PKO BP.

Założenie konta dziecku, do niedawna możliwe dopiero w przypadku 13-latków, to także duże udogodnienie dla rodziców. Możemy być pewni, że maluch wyda znacznie mniej, gdy pieniądze będą na koncie, a nie w jego kieszeni. Poręczniej będzie także mamie i tacie odkładać co miesiąc na konto niewielkie sumy, niż jednorazowo obdarowywać dziecko sporymi kwotami na konkretną rzecz. Pomysł może spodobać się także pozostałym członkom rodziny, którzy nie wiedząc co kupić maluchowi, chcieliby podarować mu pieniądze na przyszłość. W ten sposób każde urodziny, chrzciny czy święta mogą stać się okazją do inwestycji w finanse i przyszłe umiejętności bankowe dziecka, zamiast okazją do obdarowania go stertą ubranek czy zabawek, których i tak ma pod dostatkiem.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net