Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Zadbaj o siebie po porodzie

Większości świeżo upieczonych mam sugestie by nieco zadbały o swój wygląd i dobre samopoczucie wydają się wprost obraźliwe lub czysto abstrakcyjne. Kobiety pod wpływem uwalnianych podczas ciąży i porodu hormonów nawiązują bardzo silną więź ze swoim maleństwem, a skutkiem ubocznym tego zjawiska jest bezinteresowne oddanie potrzebom nowej istoty ludzkiej i zapominanie przy tym zupełnie o sobie.

Dobra mama to szczęśliwa mama

 

Choć mamom może się wydawać, że zadbanie o ładną cerę czy pójście do fryzjera jest szczytem egoizmu w sytuacji gdy ma pod opieką niemowlaka, to jednak i ona i dziecko mogą tego bardzo potrzebować. Przemęczenie, zły wygląd i związane z tym jeszcze gorsze samopoczucie mogą sprawić, że dziecko zamiast radosnej i szczęśliwej mamy, będzie miało wiecznie narzekającą i zrzędzącą cierpiętnicę, jakich pełno jest w polskich domach. Nikt chyba nie chce być właśnie takim rodzicem. Dlatego też każda mama powinna sobie powtarzać, że odrobina makijażu, chwila na drzemkę czy zakup nowego ubranie, są nie tylko jej prawem, ale i obowiązkiem względem dziecka i męża.

 

Wystarczą drobiazgi

Największe pozytywne zmiany dokonają się w matczynym wyglądzie bez niczyjej pomocy i to jest naprawdę dobra wiadomość. W pozostałych kwestiach kobieta musi sobie tylko odrobinę pomóc.

Przywykło się myśleć, że największym problemem kobiet po porodzie jest ogromna nadwaga, której nie można się pozbyć przez wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Tymczasem w wielu przypadkach, nawet jeśli znacznie nam się przybrało na wadze, to jesteśmy wszystko w stanie zrzucić nawet w 6-8 tygodni po przyjściu dziecka na świat. Opieka nad maluchem, podczas której zwykle zapomina się o regularnych posiłkach, pochłania dużo energii. Do tego dochodzi jeszcze karmienie piersią ekspresowo wyciągające z organizmu matki cały tłuszcz, i nim się kobieta obejrzy waży tyle samo lub mniej niż przed ciążą. Jeśli dodać do tego wyrzut hormonów i aurę szczęścia spowodowaną matczynymi uczuciami, to naprawdę wiele osób ma szansę nawet tuż po połogu prezentować się naprawdę znakomicie.

Włosy i makijaż niestety już si ę same nie zrobią, ale to przecież nie jest aż tak duży problem czy wysiłek. Czy użycie podkładu lub tuszu naprawdę zajmuje aż tyle czasu, albo czy naprawdę ojciec dziecka nie może zostać sam z dzieckiem przez godzinę, którą matka poświęci na podcięcie końcówek? To przecież nie musi być aż takie trudne. Wystarczy odrobina dobrych chęci i zaufanie w to, że inni tez mogą zaopiekować się naszym maleństwem.

 

Twój partner to doceni

Ojcowie nowo narodzonych dzieci, często tracą wiele ważnych rzeczy, o których ich partnerki nawet nie myślą. Nie dość, że ich miejsce w sercu kobiety zajmuje płaczący i kupkający łysy szkrab, to jeszcze ta ich wybranka zaczyna wyglądać jak ktoś zupełnie inny. Trudno się odnaleźć w roli ojca, gdy partnerka staje się zaborczą i przyklejona do dziecka osobą o zapuszczonym i obcym wyglądzie, na który w dodatku sama narzeka. Tymczasem, gdyby mamusie poświęcały sobie odrobinę więcej uwagi, tatusiowie również byliby bardziej zadowoleni. Pomyśl tylko, że idąc na zakupy, czy do kosmetyczki lub fitness klubu, tak naprawdę wyświadczasz partnerowi przysługę, bo dzięki temu będzie mógł sam na sam z dzieckiem zbudować intymną więź, nabrać zaufania we własne umiejętności opiekuńcze, a w dodatku wróci do niego uśmiechnięta i zadbana ukochana.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin