Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Wywiad z Siostrami Wajs

Artykuł nr 152 utworzony: 29.03.2016, 11:55

„Siostry Wajs & Stonoga” to debiut muzyczny dwóch sióstr, które od lat tworzą projekty teatralne dla dzieci. Jest to zbiór 14 utworów skierowanych do najmłodszych odbiorców. Chwytliwe aranżacje, ciepłe wokale i gra aktorska to główne atuty albumu. Utwory mają charakter zarówno rozrywkowy jak i edukacyjny.

Prasa: Skąd pomysł na stworzenie tego projektu?

Siostry Wajs: Siostry Wajs & Stonoga to projekt, który długo dojrzewał w naszych głowach i sercach. Jako małe dziewczynki słuchałyśmy piosenek dla dzieci, uczestniczyłyśmy w konkursach wokalnych dla dzieci i młodzieży zdobywając nagrody. Z muzyką związane jesteśmy od zawsze. Realizujemy szeroki wachlarz różnych projektów artystycznych, w tym projektów skierowanych do najmłodszych odbiorców. Na potrzeby naszych spektakli teatralnych i programów dla dzieci piszemy autorskie piosenki o charakterze edukacyjnym, które spotykają się z ogromnym entuzjazmem ze strony dzieciaków. Te piosenki nie mogły się zmarnować.. :) Na rynku muzycznym od dawna brakuje świeżej krwi, brakuje piosenek, które będą mogły wspominać kolejne pokolenia tak, jak my wspominamy Pana Kleksa, Fasolki czy Monikę i Kulfona. Dlatego powstał projekt Siostry Wajs & Stonoga – familijne show! Można śmiało stwierdzić, że jest to muzyczny, interaktywny spektakl z piosenkami dla dzieci, podczas którego każdy maluch będzie mógł przenieść się do bajkowego świata kolorowej stonogi.

P: Dlaczego akurat płyta z piosenkami dla dzieci?

SW: Dzieci to najbardziej wymagająca publiczność, a do tego szczera i bezpośrednia :) W przypadku projektów skierowanych do najmłodszych istotny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na dopracowanie jednego elementu, a rezygnację z innego ponieważ nasi mali widzowie wychwyciliby to natychmiast. Dzieci często zaskakują nas swoimi komentarzami, zaangażowaniem w prezentowane piosenki. Mają ogromną wyobraźnię i wielokrotnie udowodniły nam, że zasługują na przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym. A nasz koncert to cały wachlarz ciekawych, zróżnicowanych, wesołych melodii, które dzieci z łatwością powtarzają już podczas trwania koncertu. Wspólnie wybieramy się w muzyczną podróż po różnych kontynentach, pleciemy warkoczyki w rytmach kubańskiej muzyki, bawimy się przy afrykańskich dźwiękach, rozwiązujemy słowne zagadki i uczestniczymy w kolorowych przygodach stonogi. Dzieci to naprawdę najwdzięczniejsza publiczność, a my uwielbiamy patrzeć na małe uśmiechnięte buzie, które chłoną każde słowo i każdą melodię płynącą ze sceny. A ponadto ogromnie cieszy nas, kiedy dzieci wychodzą z naszego koncertu z piosenką na ustach :)

P: Czy inspiracją były własne dzieci?

SW: My mamy cały ogrom dzieci :D :D :D Wszystkie dzieci, które do nas przychodzą są „nasze” :) Póki co bardzo intensywnie skupiamy się na projekcie Siostry Wajs & Stonoga, ale kto wie..może za niedługo będziemy mogły pochwalić się dumnym mianem Mamy ;)

P: Jak zaczęła się współpraca sióstr Wajs i od jak dawna działacie w branży muzycznej?

SW: Otóż współpraca sióstr zaczęła się kiedy druga z sióstr przyszła na świat. Wtedy zawiązała się niebywała nić porozumienia. Nawet my nie potrafimy tego wytłumaczyć, jak to się stało, że aż tak bardzo jesteśmy ze sobą związane. Już jako małe dziewczynki udzielałyśmy się w Młodzieżowym Domu Kultury, uczęszczałyśmy na zajęcia wokalne, tworzyłyśmy projekty muzyczne i teatralne, aż przerodziło się to w działalność artystyczną, w której pomógł nam warsztat i umiejętności zdobyte na studiach artystycznych. Aktualnie prowadzimy agencje artystyczne, które promują wydarzenia kulturalne dla dzieci i dla dorosłych w całej Polsce. Jesteśmy producentkami i wykonawczyniami spektakli teatralnych, programów interaktywnych, recitali oraz koncertów. Śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że w branży artystycznej działamy od zawsze..

P: Czy Polski rynek muzyczny jest przychylny takim inicjatywom?

SW: Przychylni są rodzice, którzy chcą edukować swoje dzieci zabierając je na przedsięwzięcia artystyczne. Z całą pewnością wymagania małych odbiorców i ich opiekunów znacznie wzrosły, dzięki czemu doceniają wysoki poziom naszych projektów. Kulturalne ośrodki również wykazują duże zainteresowanie. Wielokrotnie po realizacji naszego projektu usłyszałyśmy bardzo ważną dla nas opinię: „Nareszcie na rynku muzycznym pojawił się wartościowy projekt dla dzieci”. Cieszymy się, że widzowie niezależnie od wieku doceniają nasze zaangażowanie, kontakt z dziećmi w trakcie i po koncercie, edukacyjny charakter projektu, teksty piosenek i muzykę. Tak..nasza publiczność naprawdę zwraca uwagę na każdy szczegół!

P: Czym oprócz nagrania płyty zajmujecie się na co dzień?

SW: Tak, jak wcześniej wspomniałyśmy na co dzień realizujemy działalność artystyczną w ramach naszych agencji artystycznych. Produkujemy i współtworzymy szereg projektów muzycznych i teatralnych. Współpracujemy z Ośrodkami kulturalnymi oraz Teatrami w całej Polsce. Nasza praca obejmuje szeroko pojętą działalność artystyczną.

P: Czy to już zawód czy jeszcze pasja?

SW: Dla nas zawód = pasja :) ha ha ha :) Jesteśmy w nielicznej grupie tych osób, które uwielbiają swoją pracę. Z wyboru jesteśmy pracoholikami, a w pracy spędzamy bardzo dużo czasu. W weekendy kiedy wszyscy odpoczywają, my pracujemy zapewniając ludziom rozrywkę. A w tygodniu promujemy naszą działalność wśród Ośrodków Kultury, które mogą stać się naszymi kontrahentami. Pracujemy od poniedziałku do niedzieli :) Czy narzekamy?? Nieeee! Bo my kochamy to co robimy i choć czasem jesteśmy troszkę zmęczone, to gdy mamy za dużo czasu wolnego, wymyślamy kolejne projekty, piosenki, teksty i scenariusze...;)

 

 


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net