Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Warto zabrać bobasa na basen!

Nie tylko latem, ale i przez cały rok, najmłodsi pływacy mogą cieszyć się przyjemnością pluskania w ciepłym basenie. Dzięki organizowanym w większości większych polskich miast specjalnym zajęciom na basenie, już nawet sześciomiesięczne szkraby mogą zacząć oswajać się z wodą i zdobywać pierwsze umiejętności pływackie. Takie zajęcia są równie przyjemne dla rodziców, co dla dziecka, czerpiącego z pływania mnóstwo radości i korzyści zdrowotnych oraz emocjonalnych.

Dlaczego warto?

 

Pływanie to aktywność ogólnorozwojowa, wpływająca na harmonijny rozwój całego ciała. Jego zbawienne działanie jest tym większe, im wcześniej zacznie się systematycznie ,,uprawiać” ten sport. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa grupa świeżo upieczonych rodziców systematycznie uczestniczy w zajęciach pływania. Nawet niemowlaki w pieluchach mają już specjalne kursy dostosowane do ich możliwości, co bardzo chwalą pediatrzy. Jeżeli chcecie by wasze dziecko miało zdrowy kręgosłup, silne mięśnie i wcześnie wyrobiło w sobie nawyk regularnej aktywności fizycznej, powinniście wyruszyć razem z nim na basen. Taki wysiłek fizyczny jest idealny dla maluchów, nawet jeśli nie potrafią one jeszcze chodzić czy samodzielnie siedzieć. Dzięki pływaniu dziecko będzie sprawniejsze i szybciej posiądzie wszelkie niezbędne mu umiejętności motoryczne. Jest to także idealny sposób na zwiększenie odporności małego urwisa.

Oczywiście zajęcia na pływalni to także liczne korzyści psychiczne dla dzieci. Pływanie daje im większą pewność siebie i zaufanie do swoich umiejętności. Pomaga także oswoić się z wodą, co jest tym trudniejsze im starsze dziecko (dlatego warto wcześnie zacząć). Wspólne pluskanie z rodzicem bardzo pogłębia także wieź emocjonalną i uczy dziecko, że w każdej sytuacji może polegać na mamie lub tacie. Nic dziwnego, że tak wielu rodziców wprost oszalało na punkcie tych prostych ćwiczeń w wodzie.

 

O tym pamiętaj

Przed wybraniem się na pierwsze zajęcia, należy się do nich właściwie przygotować. Dobrze jest odwiedzić pediatrę, który potwierdzi, że nasz maluch może uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach (które są niewskazane na przykład przy zapaleniu ucha lub infekcjach układu moczowego). Należy także nieco wcześniej zacząć przygotowywać szkraba podczas kąpieli do polewania wodą główki i twarzy, tak by nie przestraszył się za bardzo w basenie. Można użyć do tego kolorowych zabawek, odwracających jego uwagę, które warto także zabrać na pierwsze lekcje, by mały pływak poczuł się swojsko i bezpiecznie.

Jeśli chodzi o całe ,,oprzyrządowanie techniczne” to potrzebne będzie dokładnie to samo, czego używa się do kąpieli w domu. Pamiętaj o dużym ręczniku kąpielowym, oliwce i kremie, oraz o innych kosmetykach, których używasz na co dzień i które będą potrzebne do umycia się po kąpieli w basenie. Koniecznie zaopatrz się w specjalne pieluszki dla małych pływaków, zabezpieczające odpowiednio wodę i pupę dziecka.

By rodzice i dzieci mogli się czuć w pełni komfortowo na pływalni, należy ją wcześniej odwiedzić i upewnić się, że warunki higieniczne są tam właściwe. Trzeba sprawdzić czystość natrysków i zbadać, czy są dostosowane do waszych potrzeb rodzinne przebieralnie i przewijaki dla niemowląt. Tylko w odpowiednich warunkach maluchy będą mogły bezpiecznie i beztrosko zdobywać kolejne umiejętności pływackie.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin