Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Wakacyjne atrakcje dla niemowlaka

Zbliża się sezon urlopowy i zapewne wielu rodziców małych dzieci szykuje się już do rodzinnych wyjazdów. Warto przy tej okazji zastanowić się co z pobytu nad jeziorem, nad morzem czy w górach może naprawdę spodobać się maluchowi i co przyniesie mu największe korzyści. Zwiedzanie zabytków, wylegiwanie się na plaży i chodzenie do restauracji to w końcu atrakcje dla dorosłych. A jakie są najciekawsze atrakcje wakacyjne dla małych urwisów?

Pokaż mu coś nowego

Dla niemowlaka tak naprawdę nie liczy się gdzie jest, jeśli tylko czuje się bezpieczny i ma przy sobie kochających rodziców. W tak wczesnym wieku dziecko nie wymaga także specjalnej organizacji czasu czy wymyślnych zabaw. Oczywiście nie znaczy to, że nie zainteresuje go żadna z wakacyjnych atrakcji, jakich jest pełno w letnich kurortach. Maluch cały czas poznaje otaczający go świat i chłonie nowe wrażenia, a coś takiego jak zabawa z rodzicem na plażowych dmuchańcach, wspólny zjazd z niewielkiej ślizgawki czy ,,kąpiel” w kolorowych piłeczkach może mu się naprawdę bardzo spodobać. Mile przyjęte będą także zapewne wszelkie okazje do posłuchania muzyki, których nie brakuje na wakacjach. Upewnij się tylko, że nie jest ona zbyt głośna, bo może przestraszyć dziecko zamiast, jak to często bywa, zafascynować je rytmem.

 

Bliżej natury

Agroturystyka czy też pobyt w kurorcie, w którym jest dużo zieleni, to świetny sposób na pokazanie dziecku jak ciekawy może być świat przyrody. Nawet kilkumiesięczny niemowlak wiele skorzysta na przykład ze spaceru nad stawem czy z pobytu w lesie. Pokaż mu żabę lub owada, pozwól dotknąć liści lub gałązek i obserwuj jak się im przygląda. Dla dorosłych to może żadna atrakcja, ale dla maluch to może być zupełnie inny, fascynujący świat.

 

Harce na trawie

Jeśli maluch nie jest uczulony na żadne pyłki i już raczkuje, to warto by jego kontakt z przyrodą był pełny i nie ograniczał się jedynie do obserwacji. Spokojnie możesz mu pozwolić na siedzenie lub wędrówkę po trawie, albo raczkowanie po piasku, oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że podłoże jest zupełnie czyste i pozbawione jakichkolwiek ostrych elementów. Takie doświadczenie to wspaniała stymulacja dla wszystkich zmysłów małego szkraba oraz wzmocnienie jego systemu odpornościowego więc pozwól mu nacieszyć się ruchem na świeżym powietrzu do woli.

 

Psy, koty i inne zwierzaki

Do nowych doświadczeń wakacyjnych z pewnością warto dodać także kontakt z rozmaitymi czworonogami. Większość maluchów jest wprost zachwycona możliwością pogłaskania psa czy przytulenia kotka, ale oczywiście musi się to odbywać pod kontrolą dorosłych ponieważ zwierzę nie jest zabawką i może w każdej chwili stracić cierpliwość. Jeśli twoje dziecko jest nieco starsze, pomyśl może także o uwzględnieniu mini zoo na waszej wakacyjne trasie, tak by maluch mógł na własne oczy zobaczyć kurki, kózki czy króliki, które do tej pory oglądał zapewne jedynie w książeczkach dla dzieci lub w kreskówkach.

 

Wspólna kąpiel w dziecięcym basenie

Taka aktywność jak kąpiel w czymś większym niż wanna i to jeszcze w towarzystwie rodzica, to prawdziwa uciecha dla malucha. Jest to także bardzo przyjemna forma relaksu dla rodziców, którym dokucza upał. W basenie pamiętaj oczywiście by być wyjątkowo ostrożnym i czuwać nad bezpieczeństwem szkraba. Przy okazji zachęcaj go do energicznych ruchów rączek i nóżek, co dobrze wpłynie na jego ogólny rozwój i wzmocni mięśnie. Jeśli szkrabowi wyjątkowo spodoba się ta forma spędzania czasu z rodzicem, po powrocie do domu warto pomyśleć o zapisaniu się na specjalne zajęcia na pływalni dla małych dzieci, dzięki czemu mały urwis będzie miał wodne atrakcje przez cały rok.

Towarzystwo innych dzieci

Nawet jeśli rodzicom wydaje się, że ich maluch jeszcze niewiele rozumie z otaczającego go świata i nie rozróżnia otaczających go ludzi (poza mamą i tatą oczywiście), warto zadbać o to by miał kontakt z innymi dzieci, o co przecież bardzo łatwo jest na wakacjach. Maluchy w naturalny sposób lgną do siebie i są bardzo ciekawe rówieśników. Pierwsza wspólna zabawa w piasku, nawet jeśli będzie tylko siedzeniem na plaży i obserwacją towarzysza, to znakomity trening przed czekającymi was już niedługo codziennymi wyprawami do piaskownicy, no i oczywiście, jak wszystkie wymienione powyżej atrakcje, okazja do stymulacji dziecięcych zmysłów i naturalnej ciekawości świata.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin