Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

W co się zaopatrzyć jeszcze przed narodzinami dziecka?

Jeszcze przed przyjściem maluszka na świat warto kupić podstawowe rzeczy, niezbędne do pielęgnacji i dobrej opieki w domu. Pamiętaj, że mimo iż może ci się wydawać, że potem będzie na to jeszcze dużo czasu, najczęściej okazuje się, że młode mamy nie maja go w ogóle. Po co masz żałować, że o czymś nie pomyślałaś, a teraz z pewnością by się przydało? Szczególnie ważne jest załatwienie przed porodem tzw. grubszych sprawunków, nad którymi należy się dokładnie zastanowić i przy zakupie których niezbędny jest twój udział. Drobiazgi zawsze możesz powierzyć partnerowi lub komuś z rodziny.

O tym koniecznie musisz pamiętać

Podstawowymi przedmiotami, które należy nabyć w pierwszej kolejności powinny być oczywiście wózek i łóżeczko. Przy obecnym zróżnicowaniu cen i modeli wybór odpowiedniego sprzętu dla niemowlaka wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać i może ci zająć naprawdę dużo czasu. Pamiętaj także o zakupie uzupełniających elementów takich jak materac, prześcieradła, kołderka, pościel i kocyki. To wszystko będzie potrzebne już od pierwszego dnia pobytu dzidziusia w domu więc nie ma na co czekać.

Zazwyczaj najwięcej problemów początkującym rodzicom sprawia pielęgnacja małego ciałka. Od odpowiedniego zadbania o codzienną higienę dziecka zależy jego zdrowie, dlatego należy mieć właściwe środki do jej zapewnienia od razu pod ręką. Powinnaś mieć wanienkę (najlepiej na odpowiednim stojaku), delikatne mydełko lub płyn do kąpieli, płyn do przemywania oczu, oliwkę, krem dla niemowląt oraz ręcznik ze specjalnym trójkątnym kapturkiem, który będzie chronił przed zimnem delikatna główkę podczas wycierania. To wszystko są rzeczy potrzebne do mycia i po myciu, ale oprócz nich potrzebujesz także: szczoteczki do włosów, obcinacza do paznokci, spirytusu i płatków do przemywania pępka oraz gruszki do nosa. Wielu rodziców nabywa także termometr do kąpieli, ale można się swobodnie obejść bez niego.

 

Ubranka oraz akcesoria i kosmetyki do przewijania i karmienia

Potrzebne będą także rzeczy do przewijania, czyli przewijak (który spokojnie może być zastąpiony przez blat lub łóżko, albo dowolna płaską powierzchnie), ceratowa podkładka, nawilżone chusteczki, oraz pieluszki w sporych ilościach (tego nigdy za dużo i na pewno się nie zmarnuje). Pieluszki powinny być zróżnicowane, ponieważ zależnie od sytuacji możesz potrzebować jednorazowych, tetrowych lub flanelowych. Nie zapomnij tez o zakupie specjalnej maści chroniącej przed odparzeniami i otarciami.

Jeśli chodzi o ubranka to powinnaś się zaopatrzyć w tylko w podstawowe elementy, niezbędne zaraz po porodzie, ponieważ z dużym podobieństwem wkrótce cała rodzina i każdy kto będzie cię odwiedzał, przyniesie coś do ubrania dla twojego dziecka i będziesz miała w domu aż za dużo odzieży dziecięcej. Przed pójściem do szpitala kup koniecznie bawełniane body zapinane w kroku z długim i z krótkim rękawem (po min. 3 sztuki), pajacyki, zapinane z przodu koszulki, śpioszki, bluzy i sweterki, skarpetki i czapeczki (chroniące przed słońcem, wiatrem lub mrozem, zależnie od pory roku). Jeśli rodzisz zimą twojemu dziecku potrzebny będzie także odpowiedni kombinezon i rękawiczki, a w późniejszym czasie kurteczka.

Należy pamiętać także o posiadaniu niezbędnych pomocy przy karmieniu butelką albo piersią (przed porodem nigdy nie wiadomo czy będzie można karmić tylko piersią więc lepiej zaopatrzyć się w oba zestawy). Do karmienia piersią będziesz potrzebowała poduszki dla dziecka, wkładek laktacyjnych do biustonosza oraz przyrządu do odciągania pokarmu czyli tzw. laktatora. Podczas karmienia butelką na pewno przydadzą ci się butelki akrylowe lub szklane i śliniaczki, a do zapewnienia odpowiedniej higieny także myjka do butelek oraz sterylizator parowy (tylko jeśli nie chcesz wygotowywać butelek samodzielnie).

 

Mama tez jest ważna

Oczywiście robiąc wszystkie te zakupy dla dziecka, młoda mama powinna także pamiętać o swojej wygodzie i zdrowiu. Zalecamy wcześniejszy zakup specjalnych staników dla kobiet karmiących piersią, kosmetyków do higieny intymnej oraz wkładek i podpasek, które mogą się przydać zaraz po porodzie, a przede wszystkim wygodnych ubrań i bielizny, w których będzie można bez dyskomfortu i skrepowania poświęcić się opiece nad noworodkiem.

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin