Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Super tata na Dzień Ojca

Artykuł nr 84 utworzony: 18.06.2013, 14:24

Bliskość ojca z małym dzieckiem jest szczególnie ważna jeśli zależy mu na budowaniu silnej więzi emocjonalnej i podstaw dobrych relacji na przyszłość. To właśnie od tego ile czasu spędza się z kilkunastomiesięcznym czy kilkuletnim maluchem, zależy czy ojciec i syn lub córka będą się dobrze rozumieli i zwyczajnie lubili gdy dziecko będzie miało kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Takie okazje jak zbliżający się właśnie Dzień Ojca (już 23 czwerca!) uświadamiają wszystkim jak ważna jest rola taty w naszym życiu, dlatego Nasz Urwis podpowiada co może robić tata z maluchem od święta oraz przy każdej innej okazji, tak by wspólnie spędzony czas był dla nich obu zupełnie wyjątkowy.

Duże wyprawy...

W naszej kulturze utarło się, że tata jest osobą, która pokazuje dziecku świat i uczy je jak sobie radzić w różnych sytuacjach. Jeśli więc twoje dziecko jest już na to wystarczająco duże, zorganizuj mu wyprawę, której długo nie zapomni i która wspaniale podkreśli wyjątkowy charakter waszej relacji. Wprost idealnym sposobem na uczczenie Dnia Ojca będzie zabranie synka lub córeczki na przykład do zoo. Kto lepiej niż tato pokaże małemu urwisowi egzotyczne zwierzęta i opowie o tym gdzie mieszkają i jak się nazywają. Trzymając tatę za rękę maluch na pewno nie zlęknie się ani lwa ani krokodyla. Oczywiście zamiast dużego miejskiego zoo możecie się wybrać do mini zoo z małymi zwierzakami, albo na farmę oferującą agroturystykę, na której dziecko będzie mogło po raz pierwszy pogłaskać królika lub kózkę.

Bardzo dobrym pomysłem jest też zabranie szkraba do aquaparku. Będzie to dla niego wielka frajda nawet jeśli jest jeszcze niemowlęciem, szczególnie, że i dziecku i tacie przyda się wytchnienie od czerwcowych upałów. Tato to idealna osoba do przeprowadzenia pierwszych lekcji pływania, a w jego silnych ramionach szkrab chętniej zdecyduje się na zjazd ze ślizgawki albo na pierwsze próby nurkowania. A jeśli twoja pociecha naprawdę lubi wodę, a nie macie w okolicy aquaparku, ani pływalni, to może spodoba wam się wspólna wycieczka po stawie lub jeziorze, na przykład pontonem lub kajakiem. Im dzieci są mniejsze, tym świat wydaje im się większy, więc nawet niewielki zbiornik wodny może im się wydać oceanem. Zresztą dla was obojga liczy się przede wszystkim to, że zrobicie w tym wyjątkowym dniu coś zupełnie innego niż zwykle.

 

… i małe przyjemności

Oczywiście jeśli ciężko pracujesz i jesteś po prostu zmęczony, nie powinieneś wymagać od siebie zbyt wiele, zwłaszcza w dniu własnego święta. Nie trzeba koniecznie planować wielkiej wyprawy by zacieśniać więzi z dziećmi, ponieważ tak samo miło może być nawet jeśli nie zrobicie niczego specjalnego. Mimo zmęczenia pomyśl jednak na przykład o zabraniu malucha na plac zabaw, zwłaszcza jeśli na co dzień tego nie robisz. Z tatą w piaskownicy dziecko będzie bawić się inaczej niż z mamą. Tata wszędzie chętnie podsadzi, pomoże w wykopaniu wielkiej fosy przy zamku z piasku i wymyśli zupełnie inne zabawy niż mama. To samo dotyczy również spacerów. Nawet jeśli to mama lub dziadkowie zwykle spacerują z twoim szkrabem, zrób wyjątek z okazji Dnia Ojca i zbierz go w zupełnie inne miejsce niż zazwyczaj. Spacer po parku, podczas którego razem będziecie podglądać ptaki lub zrywać kwiaty, albo przechadzka nad jeziorem lub po lesie, również może być wielka przygodą dla malucha, a już na pewno jeśli zakończą się ogniskiem lub zjedzeniem lodów tylko we dwójkę. Przekonasz się z czasem, że zdjęcia zrobione podczas takiego świętowania i związane z tym wspomnienia, będą waszą najcenniejszą pamiątką rodzinną.

 

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Jeśli codzienne obowiązki ograniczają twój czas spędzany z dzieckiem, to możesz nie wiedzieć wszystkiego o zapewnieniu mu bezpieczeństwa. Przed zorganizowaniem jakiejkolwiek formy zabawy z dzieckiem zapytaj jego matkę o to, na co musisz szczególnie uważać. Zasadą numer jeden jest oczywiście nie spuszczanie malucha z oka nawet na chwilę (szczególnie przy wodzie). Warto także, byś w miarę możliwości pokazywał mu jak ma samo o siebie zadbać, na przykład przez pokazywanie mu i wyjaśnianie jak bezpiecznie wspiąć się na ślizgawkę lub zejść z huśtawki. Właśnie w takich momentach tata jest niezastąpiony.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net