Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Komfort dzieci w leczeniu stomatologicznym

Artykuł nr 155 utworzony: 06.03.2017, 07:29

Leczenie stomatologiczne dla wielu Pacjentów często jest bardzo silnym przeżyciem, dlatego tak istotne jest wzmacnianie ich poczucia komfortu. W przypadku, kiedy Pacjentami są Dzieci, każdy lekarz powinien zwrócić na to jeszcze większą uwagę.

Dzieci z reguły są bardzo wymagającymi pacjentami. Procedury związane z ich leczeniem i znieczulaniem powinny różnić się tych, które przeznaczone są dla dorosłych. Mali Pacjenci powinni być traktowani w specjalny sposób nie tylko w trakcie samego zabiegu, lecz także przed i po jego skończeniu.

Oczywiście bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, czyli wygląd miejsca, w które zabieramy Dziecko. W niektórych przychodniach stomatologicznych dostępne są kolorowe poczekalnie, w których znaleźć można kącik zabaw, telewizor z bajkami i inne atrakcje dla Dzieci. W takich warunkach Mali Pacjenci rozluźniają się i zapominają o stresie towarzyszącym wizycie u dentysty. Same gabinety stomatologiczne również powinny się różnić od tych, które przeznaczone są do leczenia pacjentów dorosłych. Na fotel, wokół którego wytwarzana jest pozytywna atmosfera, Dziecko siada chętniej i mniej boi się poddać zabiegom. Niektóre gabinety oferują małym pacjentom wizyty adaptacyjne, które przygotowują ich do kolejnej wizyty związanej już z konkretnym zabiegiem, pozwalają zapoznać się z personelem, specyfiką miejsca oraz sprzętem stomatologicznym.

Bardzo ważnym elementem leczenia stomatologicznego jest jego początek, czyli zastosowanie odpowiedniego znieczulenia. Zwykłe znieczulenie podawane w postaci zastrzyku nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku Małych Pacjentów. Dużą zaletą w miejscach dostosowanych specjalnie na potrzeby dzieci, jest wybór rodzaju znieczulenia. Najczęściej proponowane są takie rozwiązania, jak gaz rozweselający (czyli podtlenek azotu) lub znieczulenie komputerowe. Wtedy, kiedy stres dziecka jest bardzo silny, istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego pod narkozą. Takie rozwiązanie powinno jednak być zastosowane po konsultacji z anestezjologiem.

Borowanie zębów również może przestraszyć Dziecko. Jeśli próchnica nie jest rozległa, coraz częściej leczy się zęby z wykorzystaniem bakteriobójczego ozonu. Taki zabieg trwa bardzo krótko oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny. Zanim jednak zabranie dziecka do dentysty stanie się koniecznością, warto poddać dziecko zabiegom profilaktycznym i często kontrolować zęby. Wbrew powszechnym opiniom, stan zębów mlecznych ma wpływ na ustawienie i kondycję zębów stałych.

Warunki, w jakich odbywa się pierwsza wizyta dziecka u stomatologa, rzutuje na jego samopoczucie podczas kolejnych. Warto wybierać takie gabinety, które posiadają ofertę skierowaną specjalnie dla najmłodszych Pacjentów.

Artykuł na podstawie: http://www.stomatologiadziecieca.com/komfort-leczenia/


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net