Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Kocyków nigdy za dużo

Artykuł nr 156 utworzony: 17.09.2017, 19:06

Faktem jest, że jednym z najczęściej przynoszonych prezentów dla małego dziecka są kocyki. To prezent praktyczny, ale również w pewnych aspektach uroczy i wyjątkowy. I tak maluchowi przydaje się w łóżeczku, w wózku, czasem do otulenia w ramionach, a później do zabawy na podłodze. Im dziecko starsze, tym wcale z kocyków nie wyrasta. Są idealną opcją do przytulania, przykrywania się do snu, no i oczywiście zabawy we wszystko – od domu - przez Indian - do statków kosmicznych i co tam tylko wyobraźnia podpowie. A ta potrafi być szczególnie bujna.

Dobry kocyk – świadomy wybór

Żeby kocyk naszemu dziecku służył długo, należy zadbać o jego doskonałą jakość, skład a tym samym możliwość prania. Te wszystkie aspekty przydają się w codziennym użytkowaniu niekoniecznie przy alergiku. Poza tym ciepły pled musi być po prostu piękny, zachwycać dziecko i budzić uśmiech na naszych twarzach. Kocyki minky to wyjątkowy produkt, który jest uszyty ze specjalnego tworzywa podobnego w dotyku do tak znanego wszystkim polaru. Dzięki małym i delikatnym włoskom jest wyjątkowo przyjemny w dotyku oraz bardzo ciepły. Co najważniejsze, tkanina jest oddychająca i rozciągliwa, pozwala więc na spokojny odpoczynek i niczym nieskrępowaną zabawę.

Szyte z miłości

Za jakość i wyjątkową przytulność kocyków odpowiedzialna jest przede wszystkim specjalna technika szycia. Wykorzystywane sztuczne tkaniny takie jak włókna poliestrowe sprawiają, że dziecku jest wyjątkowo przyjemnie, a dzięki temu,  że są cieńsze od bawełny i mają wysoką gramaturę, są szczególnie miękkie i przyjemne. Żeby zachowały te wszystkie właściwości, trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Najlepiej prać je ręcznie, choć producent nie wyklucza prania w pralkach automatycznych, ale na pewno nie wolno ich prasować. To pewien efekt uboczny zastosowanego sztucznego włókna. Dzięki niemu jednak kocyki są ciepłe a oddychają, nadadzą się zatem zarówno na zimowe wieczory, jak i letnie noce.

Poza tym warto się pochylić nad bogactwem motywów i wzorów, taka ciekawa personalizacja i małemu i dużemu dziecku może przynieść ogromną radość. Dobrze jest jednak mieć na uwadze właściwości barw. Te jaskrawe i agresywnea mogą dziecko pobudzać, zamiast uspokajać. Najważniejsze jednak, by podobał się dziecku, a wtedy może mu towarzyszyć nawet kilka lat przy odpowiedniej konserwacji i wybraniu kocyka z odpowiedniego źródła – ponieważ kluczem do wysokiej jakości produktu jest świetny materiał oraz odpowiednie techniki szycia. Kocyki tego typu to idealny pomysł na prezent dla mniejszych i większych. 


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net