Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Kiedy przejść z karmienia piersią na mleko modyfikowane?

Artykuł nr 158 utworzony: 22.08.2018, 12:33

Decydując się na przejście z karmienia piersią na karmienie mlekiem modyfikowanym warto się skonsultować z lekarzem, który doradzi w wyborze odpowiedniego produktu. Przed podjęciem takiej decyzji, również warto wiedzieć czym jest mleko modyfikowane i czym może się różnić od mleka mamy.


Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest tworzone na bazie mleka krowiego, a jego skład jest dopasowywany w ten sposób by zawierało dużo tłuszczów roślinnych, enzymów, probiotyków i witamin, które wspierają rozwój organizmu niemowlęcia w ten sam sposób co i mleko matki. Mleko tego typu mam prawie zerowe właściwości alergizujące, co pozwala na spożywanie go nawet przez alergików, oraz nie zawiera żadnych konserwantów, barwników czy też glutenu. Dzięki modyfikacjom często mleko modyfikowane posiada więcej witamin niż mleko matki, co pozytywnie wpływa na zdrowie dziecka.

  Wybór mleka modyfikowanego

Zacząć trzeba od wyboru właściwego mleka. Producenci często w swoich ofertach posiadają mleka przygotowane dla konkretnych grup wiekowych, a także mleka mogą się różnić swoim składem w zależności od zapotrzebowania organizmu niemowlaka. Jak i każdy inny produkt spożywczy, mleka różnią się smakowo i niechęć do butelki może być pomylona z po prostu niepasującym dziecku smakiem danego mleka. Żeby uniknąć takiej sytuacji, można zakupić kilka różnych produktów i zobaczyć jak dziecko reaguje na nie.

  Karmienie dziecka mlekiem - od piersi do butelki

Przed rozpoczęciem całego procesu przejścia trzeba także pamiętać o tym, że choć dziecko jest przyzwyczajone do ssania mleka, smoczek może stanowić dla niego problem. Właśnie dlatego warto podejść do wyboru smoczka tak samo jak i do wyboru mleka, kupić kilka różnych i zobaczyć, który dla waszego niemowlaka będzie wygodniejszy.

Gdy wybór akcesoriów i mleka został dokonany, przychodzi czas na zmianę. Proces przejścia od karmienia piersią do karmienia buteleczką nie jest kwestią jednego dnia i dla dziecka znacznie lepiej jeśli on będzie robiony powoli i stopniowo. Krok po kroku zmniejszać ilość mleka matki i zwiększać karmienia mlekiem modyfikowanym. Jest to jednak tylko jedno z zdań. Wiele mam, które zmieniały sposób karmienia z piersi na buteleczkę, twierdzą, że szybkie przejście jest lepszym rozwiązaniem niż stopniowa zmiana.

Karmienie dziecka piersią, to nie tylko sposób karmienia, a magiczny okres w życiu matki i dziecka gdy oni tworzą wyjątkową więź. Mleko matki jako produkt pokarmowy stworzony z jedynym celem, pomóc w rozwoju fizycznym i psychicznym niemowlaka, jest idealnym pokarmem, ale zdarzają się sytuacje, gdy karmienie piersią przestaje być możliwe w pełnym lub częściowym zakresie. Przyczyn temu może być nadzwyczaj dużo od fizycznych problemów związanych z laktacją czy chorobą mamy i do kompletnie pobytowych jak pracująca mama, ktora nie mam możliwości być z dzieckiem podczas każdej pory karmienia. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi mleko modyfikowane, którego skład jest dopasowywany w ten sposób, by jak najlepiej odtworzyć skład mleka matki.

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net