Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Kiedy i jak wybrać dobre łóżko dla naszego dziecka?

Artykuł nr 154 utworzony: 17.12.2016, 12:03

Wielu rodziców maluchów na pewnym etapie ich rozwoju boryka się z tym problemem. Co zrobić gdy nasz urwis nie mieści się już w swej dziecięcej kołysce lub gdy niemowlęce łóżeczko staje się dla niego zwyczajnie niewygodne? Kiedy podjąć trudną decyzję o przenosinach do ,,dorosłego” łóżka i jak powinno ono wyglądać?

Pierwsze prawdziwe łóżko

Psychologowie radzą by, podobnie jak w wielu innych delikatnych sprawach dotyczących naszych dzieci, decyzji o zmianie rodzaju nocnego posłania nie podejmować na siłę. Najlepiej by było poczekać do momentu aż nasz maluch sam zauważy, że czas pożegnać się z dziecięcym łóżeczkiem. Możemy go lekko podpytać, czy przypadkiem nie jest mu w nim już niewygodnie lub czy nie wolałby mieć ,,dorosłego” łóżka w swym pokoju, takiego jak ma mama i tata albo starsze rodzeństwo. W przypadku każdego dziecka jest to sprawa indywidualna i nie warto tego przyspieszać. Kto wie, może się okazać, że nasz urwis od dawna nie czuł się dobrze w za małym łóżeczku i dlatego co noc skradał się do sypialni rodziców.

 

Jakie wybrać?

Na rynku dostępne są niezliczone modele dziecięcych mebli, w tym łóżek, ale my zachęcamy by myśleć przyszłościowo i praktycznie. Zamiast inwestować w kolorowy, drewniany, a często drewnopodobny mebel o wątpliwej jakości, z którego nasz syn czy córka szybko wyrośnie, zainwestujmy w słusznych rozmiarów łóżko metalowe, najlepiej od razu w standardowym rozmiarze. Podejmując taki wybór nie musimy się przejmować już kolejnymi zmianami w przyszłości wraz ze wzrostem naszego potomka.

Bardzo ładne łóżka dla dzieci wykonuje na przykład szczecińska firma ,,ASIA” Metaloplastyka, produkująca wyjątkowe modele, także na specjalne zamówienie. Takie łóżko kute w sypialni naszej pociechy (oczywiście z odpowiednio dobranym materacem, dbającym o zdrowy sen i kręgosłup dziecka) nie tylko zapewni spokojny odpoczynek i stawi opór wszelki dziecięcym harcom, ale też będzie prawdziwą ozdobą, kształtującą w maluchu poczucie estetyki. Łóżka kute są praktycznie niezniszczalne, łatwo się je składa i demontuje, a w dodatku mają naprawdę piękne, oryginalne kształty (na przykład łóżko Serduszko) i kolory, które można samemu dobrać.

Zobacz łóżko metalowe - http://asia-metaloplastyka.pl/LOZKO_SERDUSZKO_/49

Jak oswoić się z nowym?

Zmiana łóżka na bardziej dorosły model nie musi być dla dziecka przykrym doświadczeniem, jeśli tylko trochę się o to postaramy. Dobrze by pierwsze noce nasz maluch przespał przy lampce nocnej (może warto kupić nową, pasującą do nowego łóżka). W umileniu atmosfery pomoże także ukochany kocyk, wesoła i miła w dotyku poduszka, a także nowa pościel, ozdobiona na przykład podobiznami ulubionych bajkowych bohaterów małego śpiocha. Dzięki takim drobiazgom dziecko na pewno szybko przyzwyczai się do nowego posłania i doceni zalety wygodnego odpoczynku.

Pełną ofertę łóżek kutych znajdziesz na http://sklep.asia-metaloplastyka.pl


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net