Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Jak właściwie obchodzić się z wózkiem?

Nawet jeśli to nie ty na co dzień zabierasz wasze dziecko na obowiązkowy spacer, to z pewnością właśnie od ciebie oczekuje się, że pojazd waszej pociechy będzie zawsze sprawny i w idealnym stanie. Jeśli to ty wybrałeś lub choćby tylko pomogłeś w zakupie wózka, to wiesz jak ważna to rzecz nie tylko dla maleństwa, ale także dla jego matki. Dobry wózek chroni dziecko przed zimnem, słońcem i wiatrem, zapewniając dziecku komfort i bezpieczeństwo. Jego specjalnie skonstruowane koła ułatwiają natomiast mamie poruszanie się po czasem bardzo wyboistych polskich chodnikach i ścieżkach spacerowych, a solidna koszykowa półka pod wózkiem pozwala jej jeszcze na zapakowanie robionych przy okazji zakupów oraz niezbędnych akcesoriów dziecięcych. Nic więc dziwnego, że nienagannie sprawny wózek jest w pierwszych miesiącach życia niemal centrum życia matki i dziecka.

W takim czasie jak teraz, gdy za oknem deszcze i śniegi, a wiosna już niedługo, wózek dziecięcy, jak każdy pojazd wymaga gruntownego przeglądu. Podejdź do sprawy poważnie, jakbyś zajmował się własnym samochodem.

Podstawą odpowiedniej konserwacji jest regularne czyszczenie pojazdu. By usunąć szkodliwe dla kół i osi resztki błota oraz soli, najlepiej jest ściągnąć koła, a następnie starannie przetrzeć kawałkiem materiału osie oraz przeguby. Opony i felgi dobrze jest przemyć w wodzie, a cały stelaż dokładnie wytrzeć. Każdy tata powinien także pamiętać o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach i ich ewentualnym pompowaniu. Zapobiegnie to nadmiernej eksploatacji i niszczeniu się kół. Dobrym pomysłem na wiosnę może być także wypranie tapicerki wózka w letniej wodzie (jeśli producent nie zalecił innego sposobu czyszczenia). Można się w ten sposób pozbyć nie tylko brudu, ale także niemiłych dla dziecka zapachów oraz wielu bakterii i powodujących uczulenia roztoczy.

Podczas regularnej całorocznej pielęgnacji wózka dziecięcego najważniejsze jest byś pamiętał o stałej i ostrożnej konserwacji. Warto także, aby oboje rodzice wzięli sobie do serca zasady odpowiedniego użytkowania wózka i na przykład nie przeciążali kosza zakupami ani nie wieszali niczego na rączce, a wtedy wózek w dobrym stanie będzie służył mamie, tacie i dziecku tak długo, jak będzie potrzebny.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin