Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka

Artykuł nr 120 utworzony: 04.02.2015, 12:56

Pojawienie się w naszym domu dziecka to niejednokrotnie konieczność zrobienia remontu i przygotowania pokoju lub chociaż kącika dla dziecka. Najważniejsze miejsce zajmuje łóżeczko, a w nim to, co niezbędne: pościel dla niemowląt.

Jak wybrać łóżeczko?

W wielu rodzinach łóżeczko to pamiątkowy mebel przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jeśli mebelek jest wykonany solidnie, z drewna, to czasem wystarczy go tylko nieco odnowić, aby mógł stanąć w nowym dziecięcym pokoiku. Nieco inaczej ma się sprawa z łóżeczkami z plastiku – one nie wytrzymują tak dobrze próby czasu, za to przeważnie są składane, co daje możliwość przewożenia i używania go w innym miejscu oraz wygodnego przechowywania. Łóżeczko powinno być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Dlatego normy określają odstępy między szczebelkami. Łóżeczko powinno być wykonane z materiałów nietoksycznych, a zatem mieć odpowiednie atesty i przy zakupie warto na to zwrócić uwagę. Warto wybrać taki mebel, który ma możliwość regulowania wysokości – póki maluszek nie jest mobilny, poziom łóżeczka jest wysoko, dzięki czemu rodzice nie muszą się mocno schylać, aby wyjąć dziecko (jest to bardzo ważne dla kobiet po porodzie), a w miarę gdy rośnie, zaczyna się obracać czy wstawać, dno łóżeczka obniża się, aby maluch nie wypadł. Gdy zaczyna sam wychodzić górą, wówczas wyjmuje się dwa szczeble, aby mógł to robić bezpiecznie przez powstały otwór.

 

Materac materacowi nierówny

W łóżeczku umieszcza się materac i także tutaj wybór jest dość spory. Materac powinien być odpowiednio twardy – leżące na nim dziecko nie może się zapadać, bo to by było dla niego niebezpieczne. Musi też być elastyczny, aby dostosowywał się do kształtu ciała dziecka. Kupując materac dla niemowlęcia, warto też zwrócić uwagę na inne jego właściwości. Niektóre materace są idealne dla dzieci z rodzin obciążonych alergią (na przykład lateksowe), inne z kolei są przyjazne dla skóry, gdyż ich budowa sprawia, że są „oddychające”. Można też kupić materace dwuwarstwowe i dwustronne, co pozwala korzystać z zalet obu warstw w zależności od pory roku.

 

Rożki, kocyki i pościel

Równie ważne jest to, co położymy na łóżeczku. Pierwsza pościel dla dzieci to zwykle rożek. Jest kwadratowy, miękki, uszyty z bawełny z dodatkowym ociepleniem i uformowany tak że dziecko  wkłada się w rożek jak do koperty. Rożki są dostępne w wielu kolorach, opatulają dziecko dając mu poczucie bezpieczeństwa, a gdy maluch jest starszy, może stać się poręcznym przykryciem. Rożki bardzo sprawdzają się w sytuacji, gdy rodzic boi się brać dziecko na ręce. Białe rożki uszyte z satyny czy atłasu, jak te dostępne w sklepie kiddostate.pl idealnie nadają się na chrzest. Z kolei kocyki dla dzieci to kolorowe wyposażenie dziecięcego pokoju, które jest też niezbędne w czasie spaceru – poręczny, lekki kocyk, musi być w każdym wózku, aby przykryć dziecko, gdy się ochłodzi.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net