Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Artykuł nr 73 utworzony: 31.05.2013, 09:32

Wszyscy rodzice na pewno to znają. Kupujemy dziecku wspaniałą drogą zabawkę, która nam się bardzo podobała, a na dziecku nie robi ona żadnego wrażenia i maluch traci nią zainteresowanie już po kilku minutach. Gorszy od tego jest tylko scenariusz, w którym nasza pociecha jest straszliwie rozczarowana naszym bardzo drogim podarunkiem, ponieważ nie tego chciała, ale tego co mają wszystkie inne dzieci. Podpowiadamy jak uniknąć takich sytuacji i znaleźć dla dziecka prezent idealny.

Wybór zgodny z wiekiem i zainteresowaniami

Wiadomo, że im młodsze dziecko, tym łatwiej znaleźć dla niego prezent. Nie ma jednak co przesadzać i kupować wymyślnych lub drogich rzeczy dla kilkumiesięcznego niemowlaka, który nie wie nawet co to Dzień Dziecka. Dla niego jeszcze każdy dzień jest świętem. Prezenty dla takich szkrabów to bardziej frajda dla ich rodziców, dlatego jeśli koniecznie już musicie coś kupić swojemu urwisowi, to pomyślcie o drobnym upominku typu nowy smoczek, grzechotka czy bączek.

Nieco starsze dzieci potrafią już doceniać pomysłowość jaką wykazują się producenci zabawek (no i oczywiście mama i tata dokonując wyboru w sklepie). Pamiętajmy, że dla kilkulatka bardziej liczy się to, co sam może zrobić z zabawką i to, jakich dostarcza ona mu możliwości i wrażeń, niż to czy jest reklamowana jako najlepsza edukacyjna zabawka na świecie. W wielu przypadkach proste klocki, z których można wyczarować różnorodne konstrukcje, czy też niedrogi ekran magnetyczny, na którym można narysować (a potem zmazać) to co się chce nieskończona ilość razy, są lepszym rozwiązaniem niż zabawki, z którymi można zrobić jedynie to, co ściśle zaplanował producent (klocki, z których da się złożyć tylko jedną rzecz, czy mały komputerek wygrywający wciąż te same melodie mogą szybko znudzić malucha).

Przed dokonaniem każdego zabawkowego zakupu, rodzic musi koniecznie sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona dana rzecz. Szkrab będzie szybko tracił zainteresowanie zabawką dla dwulatka, jeśli sam ma trzy lata, a z wymyślną zabawką edukacyjną przeznaczona dla starszych dzieci może zwyczajnie nie wiedzieć co zrobić. Koniecznie pamiętajmy zatem o wieku.

Kolejnym ważnym aspektem kupowania upominku na Dzień Dziecka (ale i na każde inne święto) jest to, że prezent ma sprawić przede wszystkim radość maluchowi, a nie nam, dlatego w sklepie najpierw bierzmy pod uwagę jego gust i upodobania, które przecież, jako rodzice, znamy najlepiej. Czasem warto kupić szkrabowi dokładnie to, czego się spodziewa i o co prosi nas od tygodni, szczególnie jeśli nie jet to droga rzecz i mają ją inne dzieci. W pewnym wieku takie sprawy jak uznanie i akceptacja rówieśników mają dla naszych pociech ogromne znaczenie i nie ma co z tym walczyć przez kupowanie rzeczy, których maluch nie chce, lub których będzie się zwyczajnie wstydził.

 

Wspólny czas jest bezcenny

Oprócz zabawek, którymi wasze dziecko może się samo bawić, warto czasem podarować mu coś, co zachęci was do wspólnego spędzania czasu. Może to być kolejka elektryczna, którą można razem puszczać po całym mieszkaniu, kredki lub farby do bardziej artystycznych aktywność, albo zestaw małych narzędzi lub naczyń, i to nie koniecznie podarowany z uwzględnieniem podziału na zajęcia kobiece i męskie. Jeśli córka lubi towarzyszyć tacie w garażu, a syn mamie w przygotowaniu obiadu, to z pewnością oboje bardzo się ucieszą ze sprzętu, którym będą mogli się posługiwać w tym samym czasie co rodzice swoim.

Bardzo dobrym pomysłem jest także podarowanie dziecku wycieczki lub wyjścia w jakieś specjalne miejsce. Wspólne weekendowe wyjazdy nad morze, do parku rozrywki lub wyjścia do kina na film, który dziecko samo wybierze, mogą się stać waszą doroczną rodzinną tradycją.

 

Bez względu na to, na jaki prezent się zdecydujecie, pamiętajcie, że w Dniu Dziecka najważniejsze jest to by maluch czuł się kochany.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net