Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Fotelik niezbędny w podróży

Artykuł nr 56 utworzony: 06.05.2013, 11:26

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica, a zakup fotelika to jedna z pierwszych czynności mających mu to bezpieczeństwo zapewnić. Obecnie nie wyobrażamy sobie przecież rodzicielstwa bez posiadania samochodu, który ułatwia wszystko, od powrotu ze szpitala, po wyjazdy na zakupy. Maluch spędza w samochodzie tyle samo czasu co jego mama czy tata, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiednio dobranego fotelika.

Wybieramy odpowiednio do wagi

Najmłodsze maluchy przewozimy w fotelikach z grupy 0+, przeznaczonych dla noworodków i niemowlaków nie przekraczających wagi 13 kg. Podczas montażu takiego sprzętu na przednim siedzeniu auta należy pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej po tej stronie, gdzie będzie znajdować się dziecko, o używaniu specjalnej wkładki stabilizującej główkę dziecka, a także o bardzo solidnym przypięciu fotelika do siedzenia.

W przypadku fotelików dla starszych dzieci, oznaczonych jako grupa 1 (do 18 kg), 2 (do 25 kg) i 3 (do 36 kg), powinniśmy dokonać montażu już na tylnym siedzeniu i przodem do kierunku jazdy. Taki sposób podróżowania jest dla dzieci najbezpieczniejszy, choć również starsze dzieci są przewożone z przodu przy wyłączonych poduszkach. Zarówno w przypadku dzieci bardzo małych, jak i trochę starszych, ważny jest zakup dobrego, solidnego sprzętu (najlepiej nowego), ze sprawnie działającym systemem mocowania i pięciopunktowymi pasami. Tylko w takim przypadku jest możliwe sztywne przymocowanie fotelika do siedzenia, zapewniające dziecku komfortową i wygodna podróż.

 

Kilka podstawowych zasad

Podczas podróży z niemowlakiem należy wykazywać się szczególną ostrożnością, dlatego też odpada wszelkie ubieranie czy rozbieranie dziecka, jak również karmienie go podczas jazdy. Ręce rodzica powinny być cały czas na kierownicy, lepiej jest więc zawczasu tak dobrać ubranka maluchowi by nie było mu za zimno lub za gorąco w aucie, a na karmienie (piersią lub butelką) dobrze jest robić specjalne przystanki podczas dłuższej podróży. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa jest także to, by pod żadnym pozorem nie wyjmować maluch z fotelika podczas jazdy. W razie wypadku, który może się przecież zdarzyć w każdej chwili, kolana czy objęcia rodzica nie zapewnią mu aż takiej ochrony jak specjalnie skonstruowane do tego celu siedzisko z pasami.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net