Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Dziecko powinno mieć zwierzaka

W naszym społeczeństwie panuje wiele stereotypów i uprzedzeń, a kierujący się nimi ludzie wciąż twierdzą, że posiadanie dziecka wyklucza, ze względu na jego bezpieczeństwo, obecność w domu jakichkolwiek czworonogów. Oczywiście, zdarza się, że ktoś zarazi się od kota (a właściwie kocich odchodów) toksoplazmozą, albo, że pies pogryzie dziecko, jednak są to stosunkowo rzadkie przypadki, za które winą należy obarczać ludzi, a nie zwierzęta. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny (dbanie o zdrowie i kondycję psa lub kota, nie zostawianie malucha samego z psem) absolutnie nic nie grozi naszemu urwisowi, a do tego może on odnieść niezliczone korzyści z obcowania z czworonogiem.

Praktycznie same zalety

Jeśli chcesz by twoje dziecko posiadało takie cechy jak wrażliwość, opiekuńczość, empatia, systematyczność, odpowiedzialność i wyrozumiałość, koniecznie przygarnij kota lub psa. Opieka nad futrzakiem bardzo korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny młodych ludzi, a często także i intelektualny, ponieważ rozbudza pasje przyrodniczą. Nie ma chyba lepszego prezentu dla dziecka niż podarowanie mu zwierzęcego przyjaciela, którym mógłby się opiekować i który obdarzy go bezwarunkową miłością.

Wiele jest także plusów zdrowotnych z goszczenia psów i kotów w domu. Dzieci wychowywane w ich towarzystwie są mniej podatne na wszelkie alergie i w ogóle bardziej odporne, ponieważ mają szansę od najwcześniejszych lat stykać się z różnymi alergenami i wytworzyć na nie przeciwciała. W dodatku nic tak nie sprzyja aktywności fizycznej jak długie spacery z ukochanym psem skorym do zabawy.

Dla rodziców powinno być też ważne to, że maluch oswojony z domowym pupilem będzie lepiej rozumiał język zwierząt i będzie wiedział jak postępować na przykład w przypadku spotkania dużego bądź agresywnego obcego psa. Dzięki temu będzie się czuł bezpieczniejszy i bardziej pewny siebie, a rodzice nie będą musieli przynajmniej o to się martwić.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Michał Bollin