Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Czy warto zapisać dziecka na dodatkowe zajęcia?

Artykuł nr 116 utworzony: 10.12.2014, 14:03

Coraz więcej rodziców, zamieszkałych w Warszawie chce rozwijać zdolności, umiejętności i talenty swoich dzieci. W tym celu zapisują maluch na różnorodne zajęcia dodatkowe, kursy tańca, śpiewania czy warsztaty muzyczne, artystyczne, teatralne oraz inne zajęcia mogące wspomóc kształcenie dzieci.

Na szczęście coraz więcej rodziców zwraca uwagę na sposób prowadzenia zajęć – jest to bardzo ważne, gdyż małe dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Inne podejście niż "nauka przez zabawę" nie przynosi tak dużych rezultatów, a w przypadku najmłodszych dzieci trwale je zniechęca do jakiejkolwiek aktywności pozaszkolnej co może się odbić w późniejszych latach, gdy dziecko nie będzie chciało rozwijać swoich umiejętności i talentów.

Nadal wiele osób wybiera dzieciom zajęcia dodatkowe nie patrząc na zainteresowania, a działając pod wpływem własnych oczekiwań i ambicji, a wiadomo, że dziecko, które nie jest zainteresowane tematyką zajęć będzie miało mniejszą motywację do przyswajania wiedzy niż rówieśnicy zainteresowani daną dziedziną. Dziecko w końcu zacznie się nudzić i będzie na dane zajęcia chodziło bardzo niechętnie. Aby temu zapobiec warto porozmawiać z dzieckiem o jego zainteresowaniach, o tym co lubi robić. Trzeba też dziecko uważnie obserwować, ponieważ dzieci młodsze rzadko potrafią odpowiedzieć na pytanie „na jakie zajęcia chciałabyś/chciałbyś chodzić?” W pewnym wieku to pytanie jest zbyt abstrakcyjne dla dziecka, odpowiedź jedynie możemy wynieść z wnikliwej obserwacji dziecka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są jednorazowe wejściówki – możemy zapłacić za jedne zajęcia i obserwować jak dziecko sobie radzi, czy mu się to podoba, bądź czy poziom nie jest zbyt wysoki/niski jak na możliwości malucha. Dopiero po takim doświadczeniu można podjąć decyzję o wykupieniu karnetu. W Warszawie większość organizatorów kursów dla dzieci oferuje taką możliwość. Bardzo dużą popularnością cieszą się również warsztaty dla dzieci, zarówno te organizowane cyklicznie jak i te, mające charakter jednorazowego eventu.

Organizowane są przeróżne kursy: plastyczne, aktorskie, teatralne, muzyczne. Dużą popularnością cieszą się warsztaty muzyczne dla dzieci w Warszawie polegające na nauce śpiewania albo na nauce gry na danym instrumencie – może to być flet, gitara, pianino czy skrzypce. Tego typu zajęcia zazwyczaj odbywają się cyklicznie np. co tydzień. Natomiast warsztaty muzyczne dla dzieci w Warszawie polegają bardziej na pracy z dźwiękiem, pokazaniu jak tworzy się muzyka i rozbudzenie w dzieciach zainteresowania światem dźwięków.

Podsumowując, dzieci na pewno warto zapisywać na różne zajęcia, ale ważne, aby tematyka pokrywała się w znaczącym stopniu z zainteresowaniami. Ważnym elementem jest również ilość zajęć – w momencie, gdy rodzice zapełnią dziecku każdą wolną chwilę, dzieci będą przemęczone i nie wyciągną korzyści. Wniosek nasuwa się tylko jeden – warto zainwestować w takie zajęcia, które pomogą dziecku rozwinąć skrzydła, a nie je podetną.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net