Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Czy twój maluch potrzebuje nosidełka?

Artykuł nr 52 utworzony: 26.04.2013, 12:01

W wielu społecznościach na całym świecie, także w tych zupełnie pierwotnych, praktykuje się noszenie dzieci w specjalnych nosidełkach lub odpowiednio zawiązanych chustach. Zapewnia to maleństwom przyjemne uczucie opatulenia i bliskości rodzica, co daje im poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwia im dość swobodne i urozmaicone poznawanie otaczającego świata. Udowodniono też, że wiele noworodków i niemowlaków bardzo lubi odgłos bijącego serca, co w połączeniu z ciepłem i bliskością mamy lub taty, bardzo przypomina im czas, gdy znajdowały się jeszcze w łonie.

Nosidełka są także bardzo lubiane przez świeżo upieczonych rodziców, którzy dzięki wolnym rękom i spokojnym maluchom mogą sprawniej podołać piętrzącym się obowiązkom. Dlatego właśnie zakup nosidełka to sprawa warta rozważenie, nie tylko ze względu na małego urwisa, ale i na jego przemęczonych rodziców.

 

Jak dokonać dobrego wyboru?

Nosidełko najlepiej wybrać razem z dzieckiem. Zabierz je do sklepu i akcesoriami dziecięcymi i sprawdź czy sprzęt jest wygodny, a ciężar malucha równo się w nim rozkłada. Zbadaj dokładnie czy nosidełko jest dość stabilne i bezpieczne oraz czy ma solidne paski, zdolne utrzymać wciąż przecież powiększającą się wagę twojego dziecka. Ważne jest też by kupowane nosidełko zapewniało jak najbardziej stabilne wsparcie dla pleców niemowlaka. Zwróć również uwagę, czy tobie jest wygodnie z takim ciężarem i czy twoje plecy, kręgosłup lub ramiona nie są nadmiernie obciążone.

 

Liczy się też funkcja

Wybór odpowiedniego nosidełka dla malucha powinien także być uwarunkowany funkcją jaką ma spełniać. Jeśli chcemy przy pomocy tego sprzętu nosić dziecko po domu, to nie będziemy potrzebować drogiego sprzętu z wymyślnymi udogodnieniami. Wystarczy, że rodzicom i dziecku będzie w tym wygodnie. Jeśli natomiast planujemy wynosić małego urwisa na dłuższe spacery w tym sprzęcie, to warto rozważyć kupno solidnego akcesorium spacerowego. Zaletami takich nosidełek są posiadane przez nie specjalne oparcia na małe główki, które niwelują wstrząsy, a także sprytne kieszenie na niezbędne podczas spacerów drobiazgi.

W wypadku miłośników długich górskich wycieczek świetnie sprawdzają się nosidełka turystyczne. Dzięki regulowanym pasom możliwe jest dostosowanie takiego sprzętu do rozmiarów osoby noszącej akurat dziecko. Niektóre nosidełka turystyczne mają też tył wykonany ze specjalnej przepuszczającej powietrze siatki oraz cały system wspomagania pleców (m. in pasy na biodra), dzięki czemu można uniknąć przeciążenia. Zakup takiego sprzętu jest naprawdę korzystny również dlatego, że bardzo łatwo można je dostosować do codziennych potrzeb. Jeśli coś sprawdza się przy skrajnym wysiłku na górskich szczytach, to z pewnością sprawdzi się też w domu czy podczas wycieczki do parku.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net