Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne? Dowiedz się więcej o właściwej pielęgnacji i koloryzacji włosów

Artykuł nr 138 utworzony: 13.10.2015, 17:48

Kobieta w każdej sytuacji pragnie czuć się zadbana i atrakcyjna. Przyszła mama również! Okres ciąży to czas wielu zmian, jakie dokonują się w jej ciele. Silna burza hormonów nie zawsze pozytywnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Podpowiadamy więc jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja oraz bezpieczna koloryzacja włosów w ciąży! Dzięki temu każda przyszła mama zachowa piękną fryzurę i doskonały wygląd.

Ciąża - okres wielu zmian

Wiele kobiet deklaruje, że w trakcie ciąży kondycja ich skóry i włosów uległa znacznej poprawie. Podwyższony poziom hormonów (estrogenów) stymuluje mieszki włosowe, sprawia, że pasma nie wypadają, w dodatku zyskują zdrowie, siłę i naturalny połysk. Jednak nie wszystkie przyszłe mamy mają aż tyle szczęścia. Wiele z nich okres ciąży kojarzy z negatywnymi zmianami w kondycji m.in. włosów, które nadmiernie się wysuszają, plączą, wypadają bądź pokrywają łupieżem. Istnieje na to sposób! Właściwa pielęgnacja włosów oraz koloryzacja wykonana w bezpieczny sposób uratują sytuację.

Farbowanie włosów w ciąży

Kwestia farbowania włosów w ciąży jest tematem dość kontrowersyjnym. Nie istnieją badania, które jednoznacznie wskazywałyby na szkodliwość stosowania farb do włosów przez przyszłe mamy. Jednak lekarze w ramach profilaktyki zalecają, aby koloryzację wykonywać dopiero w II trymestrze, kiedy u dziecka rozwiną się już najważniejsze organy i będzie ono mniej podatne na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Pamiętaj, aby wcześniej poinformować o ciąży fryzjera, który zajmie się twoimi włosami. Jeśli farbowanie odbywa się w warunkach domowych, zadbaj o dobrą klimatyzację lub regularny przepływ powietrza, a ok. 48h przed zabiegiem wykonaj test na alergię skórną, gdyż podczas ciąży ciało często reaguje nadmiernie na bodźce, których doświadcza. Tradycyjne farbowanie może się okazać wówczas zbyt inwazyjne. Dlatego jeśli posiadasz nadwrażliwą skórę, raczej zastanów się nad wykonaniem lekkich refleksów, balejażu czy tzw. ombre. Te sposoby koloryzacji nie wymagają bezpośredniego kontaktu farby ze skórą głowy, przez co ryzyko jakichkolwiek podrażnień i nieprzyjemnych reakcji alergicznych spada do minimum.

Bezpieczna koloryzacja włosów - Garnier z myślą o przyszłej mamie...

Jak w sposób bezpieczny wykonać koloryzację włosów w ciąży? Przede wszystkim zadbaj o to, aby podczas jej trwania nie wdychać amoniaku, który może zaszkodzić każdej młodej mamie. Najlepiej jednak zdecydować się na koloryzację z zastosowaniem farb bazujących na naturalnych składnikach. Chcesz uzyskać delikatny, naturalny efekt w bezpieczny i nieinwazyjny sposób? Idealnym rozwiązaniem może się okazać koloryzacja włosów produktami Garnier - farbami i kremami koloryzującymi, które nie zawierają w swoim składzie amoniaku ani innych szkodliwych dla przyszłej matki i jej dziecka substancji. Bogate są za to w naturalne składniki, tj. olejek z oliwek, awokado i karite oraz drogocenne ekstrakty. Dzięki temu produkty Garnier nie niszczą włosów, ale zapewniają im intensywny, długotrwały kolor, miękkość i zdrowy połysk, dodatkowo głęboko je odżywiając. Musisz jednak pamiętać, że efekt końcowy farbowania - w wyniku nasilonego działania hormonów - może się okazać rozbieżny z twoimi oczekiwaniami. Jeśli więc wybrałaś nowy odcień, najpierw nałóż go na cienkie pasmo, aby uzyskać realną próbkę. Sprawdź czy kolor ci odpowiada, a następnie zaaplikuj farbę na całej długości włosów.

Pielęgnacja włosów w czasie ciąży

Jak przyszła mama powinna dbać o swoje włosy na co dzień? Właściwie podobnie jak robiła to do tej pory. Mycie włosów powinno się odbywać na tyle często, na ile okaże się potrzebne - najlepiej z zastosowaniem delikatnych, odpowiednio dobranych kosmetyków bezzapachowych (szamponów, odżywek itd.), aby nadmierna woń nie spowodowała nudności. Do najbezpieczniejszych metod pielęgnacji włosów w ciąży należą metody domowe. Warto więc regularnie stosować naturalne kuracje, np. maseczki na bazie drogocennych olejów. Wystarczy je wetrzeć w skórę głowy, zawinąć w specjalny czepek, a następnie w ręcznik i pozostawić do wchłonięcia na całą noc; rano natomiast dokładnie zmyć z włosów. Podobne zabiegi stymulują pracę mieszków włosowych, dzięki czemu pasma rosną szybko i zdrowo, ale i znacznie rzadziej się przetłuszczają.

Pielęgnację włosów w ciąży możesz również wspomagać, stosując zdrową, zbilansowaną dietę, która jednocześnie zapewni odpowiedni rozwój ciąży. Przyszła mama powinna uzupełnić swoje menu o chude mięso, ryby, owoce morza oraz jajka. Najlepiej, aby codziennie spożywała również kasze, pełnoziarniste makarony i pieczywo. Produkty te zawierają bowiem sporo witaminy B1, która poprawia stan skóry głowy oraz kondycję włosów.

Spodziewasz się dziecka? Nie musisz rezygnować ze wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, jeśli tylko odpowiednio zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka. Do pielęgnacji włosów wybieraj kosmetyki delikatne, naturalne i hipoalergiczne, niezawierające żadnych sztucznych składników oraz szkodliwych substancji chemicznych. Tym samym kieruj się przy wyborze farby do włosów. I pamiętaj - dobrze odżywione i głęboko nawilżone włosy podkreślą piękno każdej koloryzacji!


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net