Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Co należy wiedzieć o pierwszej miesiączce?

Artykuł nr 159 utworzony: 29.08.2018, 17:03

Pierwsza miesiączka zawsze wzbudza w młodych dziewczętach wiele skrajnych emocji. Zdziwienie, radość, strach oraz niepewność to najczęstsze z nich. Wraz z entuzjazmem spowodowanym wkroczeniem do grona kobiet, pojawiają się dziesiątki pytań, na które młode, niedoświadczone osoby często poszukują odpowiedzi w Internecie. Warto zauważyć, że najlepiej porozmawiać jest na ten temat z mamą, starszą siostrą lub zaufanym opiekunem w szkole, jednak nie każda dziewczynka ma taką możliwość.

W Internecie nie należy opierać się na postach umieszczanych na forach przez randomowe osoby, a poszukiwać wiedzy pochodzącej z rzetelnych serwisów, takich jak http://www.myob.pl

Jakie są objawy pierwszej miesiączki?

To chyba najczęściej zadawane pytanie, na które nie ma jasnej odpowiedzi. Oczywiście, pierwszym objawem są zabrudzenia pojawiające się na bieliźnie, jednak objawy towarzyszące temu zjawisku mogą być bardzo różne. Wiele dziewcząt uskarża się na ból w podbrzuszu, inne na wypryski na twarzy, jeszcze inne na ból oraz zawroty głowy.

Kiedy można spodziewać się pierwszej miesiączki?

Pierwsza miesiączka przychodzi zwykle między jedenastym a szesnastym rokiem życia, jednak w niektórych przypadkach może nadejść wcześniej lub później i nie ma w tym nic absolutnie dziwnego. Wszystko zależy od zróżnicowanych czynników, między innymi predyspozycji genetycznych. Nie warto zatem wyczekiwać miesiączki i sugerować się wiekiem, w którym dostały ją koleżanki - na każdego przyjdzie jego pora.

Czym jest cykl menstruacyjny?

Cykl menstruacyjny to dni, które liczone są od pierwszego dnia krwawienia do dnia poprzedzającego wystąpienie kolejnej miesiączki. Przeciętny cykl trwa od 28 do 32 dni, jednak również nie jest norma. Pierwsze cykle bywają nieregularne i normują się po roku lub dwóch. Samo krwawienie może trwać od trzech do siedmiu dni. Warto prowadzić kalendarzyk, w którym zapisuje się pierwsze dni kolejnych cykli. W ten sposób można obliczyć ich długość.

Jakie środki higieniczne wybierać?

Wiele dziewcząt korzysta z podpasek, jednak spore grono coraz młodszych kobiet wybiera również tampony. Mogą je stosować także dziewice. Tampony zapewniają komfort użytkowania w każdej sytuacji, są łatwo dostępne oraz proste w aplikacji. Marka O.B. proponuje swoim klientkom wiele różnorodnych wariantów tamponów, z których dziewczęta mogą wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie, na przykład tampony z aplikatorem lub na noc. Zachęcamy do poznania całej oferty.

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net