Portal usług dla dzieci

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Biust w ciąży

Artykuł nr 54 utworzony: 30.04.2013, 11:42

Podpowiadamy wszystkim mamom i przyszłym mamom małych urwisów, co zrobić by mimo ciąży i karmienia móc cieszyć się pięknym jędrnym biustem, który jest przecież jedną z największych ozdób każdej kobiety. Czy to w ogóle możliwe by kobiece piersi po znacznym powiększeniu i rozciągnięciu w czasie ciąży a potem po wielomiesięcznych zmianach objętości w czasie karmienia, mogły zachować estetyczny wygląd? Oczywiście, że tak! Trzeba o nie tylko odpowiednio dbać.

W czasie ciąży

Największym problemem ciężarnych dotyczącym biustu są pojawiające się najczęściej około czwartego miesiąca rozstępy. Te z początku ciemne, potem coraz jaśniejsze szramy, to pęknięcia skóry w miejscach, gdzie jest najdelikatniejsza. Najczęstszą przyczyna powstawania rozstępów jest zbyt szybkie tycie, co zdarza się nierzadko podczas napadów ciążowych zachcianek. Winna też jest retencja płynów, do której dochodzi pod wpływem aktywności kobiecych hormonów. By zaradzić nieestetycznym zmianom, dermatolodzy zalecają już od początku drugiego trymestru stosowanie odpowiednich kosmetyków na bazie olejków (np. Bio-Oil). Wzmacniają one skórę, nadają jej elastyczność, co wielu stosującym te preparaty kobietom pozwoliło wyjść bez śladu po tak trudnym dla ciała okresie.

 

Po ciąży

Większość kobiet ma niestety na skutek ciąży i karmienia obwisły biust, często pokryty jeszcze ciemnymi rozstępami. Doraźną i największą pomocą może się w tej sytuacji okazać dobrze dobrany stanik, odpowiednio podtrzymujący i eksponujący piersi. Mama nie powinna z góry zakładać, że jej rozmiar się nie zmienił. Większość kobiet po ciąży i karmieniu potrzebuje większego lub mniejszego stanika (wszystko zależy od tego ile się przytyło, jak długo trwało karmienie, a także od predyspozycji genetycznych). Jest to jedna z tych okazji, przy której wiele kobiet zdaje sobie sprawę, że już raczej nie wrócą do kondycji sprzed ciąży. Niestety waga może spaść do poprzedniego poziomu, ale na przykład właśnie po piersiach widać przebyte trudy macierzyństwa. I tu właśnie pomaga dobry stanik.

Jeśli nie interesują cię inwazyjne metody poprawy wyglądu piersi, na przykład lifting lub wszczepienie implantów, które są bardzo skuteczne, ale także drogie i bolesne, możesz nieco unieść i wzmocnić newralgiczne rejony poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne. Pompki, pływanie i ćwiczenia z hantlami naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Uzupełnieniem twych starań powinny być także regularnie stosowane kosmetyki (których oczywiście nie możesz używać póki karmisz). Dobry balsam ujędrniający lub serum w ampułkach zwiększą jędrność skóry na biuście poprzez pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Oprócz samych kosmetyków liczy się także sposób ich nakładania. Delikatny lecz zdecydowany masaż wykonywany przy tej okazji nie tylko pozwoli ci już wkrótce prezentować ładny dekolt, ale także poprawi twój nastrój i sprawi, ze poczujesz się zrelaksowana i zadbana.


Galeria zdjęć

comments powered by Disqus

Zapytań: 11, Copyrights © Nasz Urwis, 2013 | Wykonanie serwisu: Crazybeaver.net